Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kancléřka Merkelová, gesta a pózy v řešení migrační krize. A co u nás?

16. 12. 2016 15:22:15
Často mám při čtení zpráv od našich západních sousedů pocit, zda nepřichází nový díl pořadu Ein Kessel Buntes, tentokráte Ein Merkel Buntes. Jakou umí udělat názorovou piruetu o 180° a ještě ji vydávat za své řešení.

To už vyžaduje opravdu hroší kůži. A Angela Merkelová ji skutečně má. A jak se trefně při jednom z rozhovorů vyjádřil Petr Robejšek, Angele Merkelové chutná moc, a jen dodávám, že pro upevnění politické moci udělá vše, i změnu názoru, a to v takových názorových kotrmelcích, že dnes její strana současnou rétorikou kopíruje z 80% program strany AfD.

Té AfD, která je německými médii onálepkována za populistickou, té AfD, jejíž program byl ještě před rokem Angelou Merkelovou považován za netolerantní a xenofobní.

Strana AfD je totiž ve svých názorech na migrační krizi jasně konzistentní už od počátku (na rozdíl od dnešních vládnoucích stran a elit v Německu v čele s Angelou Merkelovou), strana, která od počátku upozorňuje na katastrofální důsledky navýšení muslimské populace v Německu a navrhuje trvalá řešení (ochrana hranic, přesun nelegálních migrantů do středisek mimo EU).

Populismus až na prvním místě

Oproti tomu Angela Merkelová nejprve v září 2015 pozve pod pláštíkem humanity statisíce převážně muslimských migrantů, aniž by věděla odkud jsou, jaké mají záměry, poruší veškerá pravidla a mezinárodní ujednání (Dublinské dohody), zmanipuluje veřejné mínění usměvavými selfíčky s migranty, přinutí zástupce průmyslu, aby po ní papouškovali o přínosnosti migrační krize (jak v tomto případě lačně volám po povinných pracovních kvótách pro migranty!), aby po necelém roce, kdy se veřejné mínění začalo k její vítací politice otáčet zády, začala přesně podle nálad voličů postupně otáčet kormidlo .

A po dalších 5 měsících již dokonce sama mluví o nuceném návratu 100.000 nelegálních migrantů. Kdo je tedy populistou?

Na západ od našich hranic není průzračnějšího populistického politika než je Angela Merkelová. I politka CDU pod jejím vedením není ani pravicová (i když se zaklíná, že její strana tvoří hráz vůči levici), ani křesťanská (podpora genderové politiky nad rodinnými hodnotami), je jen populisticky nejednoznačná.

A proč je výše uvedené podstatné? Poněvadž je zde zásadní rozdíl mezi činy a slovy. Největší vítačka muslimské migrace v Evropě bude nyní provádět efektivní návratovou politiku? To je jako kdybychom chtěli po komunistech, aby odmítli Marxe s Engelsem a Leninem dohromady. Komunista vždycky zůstane komunistou a vítač vítačem.

Ze strany Angely Merkelové a dalších vládnoucích elit jde jen o populistická hesla a gesta, poslední události jen výše uvedené potvrzují.

Gesta, gesta a zase jen gesta

Prvním příkladem je prohlášení německé vlády, že se prodlužuje a zintenzívňuje střežení rakousko-německé hranice, hlavně na dálničních tazích. Jak toto „střežení hranice“ vypadá ve skutečnosti, jsem měl možnost poznat na vlastní kůži, když jsem se v březnu a také v červenci 2016 vracel s rodinou z Rakouska přes Německo do Čech.

Již asi 20 kilometrů před hranicemi se vytvořila obří kolona v níž jsme popojížděli cca jeden a půl hodiny, minuli jsme čerpací stanici a odpočívadlo a poté jsme kolem příslušníků německé pohraniční stráže projížděli rychlostí 10 km/hod., kdy příslušník při průjezdu našeho vozidla naklonil svou hlavu o 45°, aniž by musel pohnout zbytkem těla. Ne, nechci tady kritizovat chudáky německé pohraničníky, ti jen musí plnit rozkazy, ale tyto kontroly neslouží k dopadení nelegálních migrantů, ale jen k uklidnění veřejnosti s podprahovým sdělením, ano máme vše pod kontrolou i když ve skutečnosti opak je pravdou.

A co udělají nelegální migranti, pokud ví, že silniční tahy jsou hlídané, ale po 100 metrech dál již hlídají maximálně Rákosníčci a ropuchy kuňkalky? Museli by být duševní retardi, aby na hranice pokračovali po silnici.

Mimochodem na čerpací stanici v Německu jsem zažil konflikt mezi otcem a cca desetiletou dcerou (oba neevropského vzhledu), podle zahalení manželky muslimové a musím říci, že jeho křik a zloba vůči nebohé dívčině nebyly ničím příjemným, zajímavá také byla reakce Němců, všichni tiší jak myšky, trochu mi z toho všeho a hlavně reakcí původních obyvatel bylo smutno.

Dalším příkladem je zpráva, že vládě Angely Merkelové se podařilo deportovat 34, slovy třicet čtyři afgánských migrantů, z původně plánovaných 50, ale 16 afgánců se stihlo za pomocí „neviditelných neziskovek“ odvolat.

To je super zpráva, Německu se totálně odlehčilo, tíha migrantské zátěže téměř opadla! Nebudeme se přece zabývat takovou maličkostí jako je počet nově nebo znovu příchozích, který jen v tomto týdnu toto číslo několikrát převyšuje.

Ale to hlavní je splněno. Udělali jsme GESTO, my si s návratovou politikou víme rady! A neptejte se jak „obtížný hmyz“ na takové maličkosti jakými jsou zbývající desetitisíce dalších Afgánců, kterým se neudělil azyl, a to jsme jen u Afgánců, a na ty statisíce dalších, Iráčanů, Bangladéšanů, Somálců (ti se v uprchlických táborech také činí), Súdánců a mohli bychom vyjmenovávat do konce stránky. Jak jinak brát tuto zprávu, než jako prostý výsměch německým občanům.

Gesta, gesta a zase gesta, to je jediné co Angela Merkelová a další elity v dnešním Německu umí. Ale mohl snad vůbec někdo čekat od populistky Merkelové něco jiného?

Půlmiliardový vládní program na podporu migrantů

Nemusíme však chodit až za humna, u nás také máme premiéra, který na veřejnosti mluví o odmítnutí kvót českou vládou, ale na druhou stranu potají nechal schválit vládní program podpory migrantů ve výši půl miliardy korun. Po dotazech veřejnosti, o jaké migranty se jedná, zavládlo taktické mlčení.

Pokud ale tato půlmiliardová investice nejde z platů členů vlády, ale z rozpočtu, takže od nás, daňových poplatníků, máme právo vědět schválené podrobnosti.

A tak se dovoluji pana premiéra ještě jednou zeptat:

Z jakých zemí se budou migranti vybírat a jakého budou vyznání ve výše schváleném půlmiliardovém integračním programu?

Děkuji za odpověď, jakmile se vrátíte z náročných jednání v Bruselu, pane premiére Sobotko.

Zdroje:http://zpravy.idnes.cz/afghanistan-nemecko-deportace-uprchlici-migranti-bezenci-pmr-/zahranicni.aspx?c=A161215_164710_zahranicni_ahahttp://zpravy.idnes.cz/hranicni-prechod-rakousko-nemecko-dry-/zahranicni.aspx?c=A161215_061039_zahranicni_fkahttps://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/423891-nemci-zacali-vyhostovat-odmitnute-afghance.html

Autor: Robert Troška | pátek 16.12.2016 15:22 | karma článku: 37.75 | přečteno: 1139x

Další články blogera

Robert Troška

Prezident Macron, premiér Sobotka, zase pocit studu

Konkrétně z vystupování premiéra Sobotky – reprezentanta naší země při schůzce s prezidentem Macronem v Bruselu na setkání skupiny V4. Míra patolízalství ve vztahu k posledním vyjádřením prezidenta Macrona byla neuvěřitelná.

26.6.2017 v 19:14 | Karma článku: 41.28 | Přečteno: 1619 | Diskuse

Robert Troška

Britská velvyslankyně po atentátu na ČT24: S multikulti na věčné časy a nikdy jinak

Po nenávistném útoku muslimského fanatika v Londýně, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé, vystoupila na ČT24 britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová. A divák se nestačil divit, co všechno z úst této dámy zaznělo.

26.3.2017 v 18:55 | Karma článku: 44.53 | Přečteno: 3739 | Diskuse

Robert Troška

Další mrtví-tentokráte Londýn. Libanonizace západní Evropy v přímém přenosu

V západoevropských metropolích se začíná naplno rozjíždět proces libanonizace, kterého jsme se MY odporní, netolerantní xenofobové a čecháčkové (výraz nejmenovaného „vyspělého“ politika) od počátku migrační krize nejvíce obávali.

22.3.2017 v 21:16 | Karma článku: 40.73 | Přečteno: 1875 | Diskuse

Robert Troška

Mráz přichází z Berlína. Schulz kancléřem? Rozpad EU nevyhnutelný.

Martin Schulz, v neděli nově zvolený předseda německé sociální demokracie a zároveň fanatický zastánce multikulturalismu a otevřených hranic se možná po podzimních volbách v Německu stane kancléřem.

20.3.2017 v 18:44 | Karma článku: 41.32 | Přečteno: 1911 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Liprt

Komňa - vesnice roku 1592 nebo 2011?

Že se Jeníček narodil, to je jisté. Dokonce i na dni se všichni shodnou, byl to 28. březen 1592. Horší je to ale s místem narození Jana Amose Komenského. Nic určitě nezkazím, když uvedu, že se tak stalo na jihovýchodní Moravě.

27.6.2017 v 15:06 | Karma článku: 9.89 | Přečteno: 208 | Diskuse

František Filip Dvořák

Sugesce k ovládání společnosti

Od nepaměti tento mechanismus využívaly kulty a církve všeho druhu. A proč to dělají? Inu - myslí to s námi dobře. Dokonce tak dobře, že nás ochrání před tím, abychom se namáhali myslet sami.

27.6.2017 v 12:58 | Karma článku: 19.23 | Přečteno: 419 | Diskuse

Jaroslav Čejka

O miliardáři, kterému ukradli křeslo

Wolkrova "Pohádka o milionáři, který ukradl slunce" už dávno není in. Zná ji jen málokdo. Podobně jako jejího autora. Dnes jsou v kurzu jiné příběhy. Například ten o miliardáři, kterému ukradli křeslo. To ministerské, samozřejmě.

27.6.2017 v 12:27 | Karma článku: 18.78 | Přečteno: 717 |

Josef Hejna

Sedlina

Každý občan má svůj rozum, každý může posoudit papalášské praktiky Pražského hradu sám. Jenom přemýšlím, jaké výročí mává na Ovčáčka. Tomu by to na Hradě moc slušelo.

27.6.2017 v 12:00 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 257 | Diskuse

Eva Zwemmer Tauerová

Multikulti polévka

Občas se po cestě z fitka domů stavuji tady u nás v haagském ghettu v takovém kebab-shoarma bufetu. Chodník a výlohu mají sice podělanou od holubů a ani vevnitř to není nic moc, ale maso dělají výborné.

27.6.2017 v 9:33 | Karma článku: 26.56 | Přečteno: 1958 | Diskuse
Počet článků 60 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2122

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.