Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je KDU-ČSL ještě křesťanská? Po vyjádření ministra Hermana a europoslance Svobody stěží

8. 01. 2017 19:04:19
Pokud si poslechneme nebo přečteme poslední vyjádření některých čelných představitelů KDU-ČSL, jmenovitě ministra Daniela Hermana nebo europoslance Pavla Svobody, vyvstává základní otázka, jaké hodnoty hájí dnešní vedení KDU-ČSL?

Podobně jako v jiných zavedených stranách i v KDU-ČSL začínají vládnout elity vzdálené problémům a starostem běžných lidí, elity, jejichž ideály jsou nadřazeny zdravému rozumu a přirozenému chápání dějů ve společnosti, elity, jejichž zaslepenost se v současnosti dostává do tvrdého střetu s realitou, elity které o co více v praxi nefungují jejich pomatené pseudohumanistické ideály, o to více a s větší razancí a úporností se snaží své „ideály“ neustále vnucovat druhým i za cenu manipulací a názorových dehonestací názorových oponentů.

Klasickým příkladem jsou poslední vyjádření europoslance Pavla Svobody a ministra Daniela Hermana.

Europoslanec Pavel Svoboda

Pan europoslanec Svoboda se stačil „proslavit“ již na začátku migrační krize, kdy v reakci na proud statisíců nelegálních migrantů a odmítnutí jejich přijetí v ČR českou veřejností reagoval slovy o velké ostudě České republiky a o nutné solidaritě, kterou máme povinnost projevit. Kam by tato „solidarita“ vedla a jaké by měla důsledky pro bezpečnost našich občanů, vidíme dnes a denně dokonce i z televizních obrazovek. Pan europoslanec Svoboda je velice oblíbeným hostem Katolického týdeníku, jehož šéfredaktorkou je kovaná neomarxistka, která zakázala v létě minulého roku rozhovor s kardinálem Dukou jenom proto, že kardinál Duka si dovolil říci pravdu o postupně zvyšujících se nárocích muslimské (zatím) menšiny a problémech z nich vyplývajících pro většinovou společnost (celý článek-viz odkaz na konci článku).

Poslední vyjádření europoslance Svobody se týkalo odpovědi na dotaz vesnického faráře (odkaz na celý rozhovor je na konci článku), ve kterém se pan farář ptal na genocidu Asada a jeho armády, o které europoslanec Svoboda píše v Katolickém týdeníku, jak je možné, že aleppští křesťané mohou konečně slavit vánoční svátky v katedrále sv. Eliáše v Aleppu poničené nikoliv Asadovou armádou nebo ruskými vojáky, ale tzv. ‚velmi umírněnými rebely‘?

A jaká byla odpověď pana europoslance?

„Pokud by šlo jen o křesťany, tak těm se relativně dařilo dobře. Jsou-li našimi bližními i nekřesťané, pak je to jednoznačné: Asad provádí genocidu na vlastním obyvatelstvu..........“

Takže si rozklíčujme odpověď pana europoslance sedícího v různých výborech Evropského parlamentu, co míní pojmem „vlastní obyvatelstvo“. Jen upozorňuji, že nejsem na rozdíl od pana europoslance žádným expertem na Sýrii, ale toto jsou základní fakta. V Sýrii jsou 3 skupiny obyvatel:

Asada podporují muslimské sekty včetně Asadových Alávitů tvořící 16% a křesťané (10%).Zbytek tvoří sunitští muslimové (74%), kde se to islamistickými skupinami od Al-Kajdy až po An Nusrá jen hemží a toužící vybudovat islámskou formu zřízení zahrnující šaríju s dalšími „vymoženosti“ islámské společnosti.

Takže panu europoslanci záleží úplně stejně na sunitských muslimech, kteří chtějí v Sýrii zavést islámské právo jako na křesťanech!

Panu europoslanci je jedno, za jakých často nelidských podmínek se daří přežívat po staletí utiskované křesťanské menšině pod terorem a násilím muslimské většiny, v jeho pojetí jsou muslimové na roveň křesťanům, a sunitským muslimům se má vlastně přednostně pomáhat. Takže až jednou začnou muslimové v některém z evropských států násilně bojovat za vytvoření např. belgického chalífátu a původní obyvatelstvo se začne bránit a belgičtí muslimové začnou mít ztráty na životech větší než původní obyvatelstvo, tak jim také bude Brusel přednostně pomáhat? To jsou totiž důsledky multikulturalistického vidění světa pana europoslance Svobody.

Ministr kultury Daniel Herman

Dalším přesvědčeným multikulturalistou ve vedení KDU-ČSL je ministr kultury Daniel Herman. Ten již ani své multikulturalistické cítění neschovává, mluví o jednotě v mnohosti, používá vzletná slova o rozkvetlé bohaté zahradě (koho nám to jen připomíná?), smíšeném lesu ne monokultura. (Všimněte si té „geniální asociace“ pana ministra: různé kultury = smíšený les!) A argumentuje Evropou složenou z mnoha etnik a kultur. Zde si povšimněme té účelové manipulace, Evropa samozřejmě byla vždy složena z různých kultur, ano byla, ale kompatibilních, ale že ještě před 30 lety se zde v Evropě nevyskytovaly v tak hojné míře neadaptibilní kultury, které kulturu původních obyvatel nenávidí a chtějí ji vytlačit i za cenu násilí, to již pan ministr taktně přechází.

A pak již následuje zlatý hřeb pana ministra Hermana:

„Uprchlíci prolomí naše brány a vezmou si, co chtějí. Raději sem některé vezměme, stejně je potřebujem.“

V tomto případě již žádného komentáře netřeba. A aby toho nebylo málo, pan ministr Herman je dnes jedním z horkých kandidátů na post předsedy či místopředsedy KDU-ČSL na nejbližším sjezdu strany. Již dnes je lídrem pražských lidovců, jako jediní jsou v Praze v koalici se Zelenými, což také o lecčems napovídá.

Oba dva lídři KDU-ČSL nejsou ve svých názorech rozhodně osamocení, stačí se podívat na některé vyjádření čelných představitelů KDU-ČSL nebo jejich poděkování aktivistům z neziskovek za podporu převážně muslimských migrantů na podzim 2015.

Pro férovost je třeba přiznat, že v KDU-ČSL jsou světlé výjimky jako je pan poslanec Benešík nebo senátor Čunek, kteří si zachovávají zdravý rozum a úsudek. Jenže těch je bohužel ve vedení současné KDU-ČSL hodně málo. Bude záležet na členské základně na příštím sjezdu KDU-ČSL, zda budou mít hlavně moravští delegáti odvahu postavit se sílícímu multikulturalismu vanoucího z Prahy.

A nezapomínejme ještě na jednu maličkost, KDU-ČSL prosazovalo ve svém volebním programu zavedení registračních pokladen, takže jediný rozdíl mezi Babišovým hnutím a KDU-ČSL byl v samotné formě, zatímco Babiš chtěl elektronickou formu, lidovci měli v programu klasické registrační pokladny.

Příští směřování lidovců

Zajímavé bude také příští možné spojení KDU-ČSL s hnutím Starostové a nezávislí, pokud ano, těším se čím přispěje proimigrační europoslanec Polčák svými názory s ministrem Hermanem. A těším se na ty billboardy s usměvavými tvářemi pana ministra Hermana spolu s panem Polčákem a europoslancem Svobodou.

A i název nového takto vzniklého uskupení by mohl být in, navrhuji MKL_STAN -multikuturalistická strana lidová-starostové a nezávislí, aby ta „rozmanitost a různorodost“ po níž prahne pan ministr Herman, byla splněna do puntíku.

A za dalších 10 let pod vedením budoucího možného předsedy Hermana již možná ta vysněná „bohatá zahrada rozkvete“ a na billboardu MKL_STAN se bude kromě výše uvedených usmívat i muslim Alrawi se sloganem:

„Ať si křesťan, muslim nebo ateista, od problémů zachrání tě multikulti aktivista!“

Odkazy:

Celé znění odpovědi na dotaz katolického kněze Evermond Jana Sládka

Daniel Herman: Uprchlíci prolomí naše brány

Kardinál Duka: „Česko by muslimské uprchlíky rozhodně přijímat nemělo.“

Autor: Robert Troška | neděle 8.1.2017 19:04 | karma článku: 40.03 | přečteno: 1903x

Další články blogera

Robert Troška

Britská velvyslankyně po atentátu na ČT24: S multikulti na věčné časy a nikdy jinak

Po nenávistném útoku muslimského fanatika v Londýně, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé, vystoupila na ČT24 britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová. A divák se nestačil divit, co všechno z úst této dámy zaznělo.

26.3.2017 v 18:55 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 3587 | Diskuse

Robert Troška

Další mrtví-tentokráte Londýn. Libanonizace západní Evropy v přímém přenosu

V západoevropských metropolích se začíná naplno rozjíždět proces libanonizace, kterého jsme se MY odporní, netolerantní xenofobové a čecháčkové (výraz nejmenovaného „vyspělého“ politika) od počátku migrační krize nejvíce obávali.

22.3.2017 v 21:16 | Karma článku: 40.65 | Přečteno: 1841 | Diskuse

Robert Troška

Mráz přichází z Berlína. Schulz kancléřem? Rozpad EU nevyhnutelný.

Martin Schulz, v neděli nově zvolený předseda německé sociální demokracie a zároveň fanatický zastánce multikulturalismu a otevřených hranic se možná po podzimních volbách v Německu stane kancléřem.

20.3.2017 v 18:44 | Karma článku: 41.31 | Přečteno: 1885 | Diskuse

Robert Troška

Kdo útočil v Paříži?

Na pařížském letišti zaútočil na příslušnici armádních sil "radikál". Zajímavostí nebyl samotný útok muslimského fanatika, ale způsob, jak o něm referují mainstreamová média. Zjišťujeme, že se ocitáme v detektivních zápletkách.

19.3.2017 v 19:33 | Karma článku: 41.76 | Přečteno: 2079 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

K vraždění teroristy bez korektnosti

Poslední teroristický útok v Manchesteru opět rozproudil debaty, mimo jiné o tom, zda je to „incident“. Ve Velké Británii je navíc předvolební čas. Silné odsudky a demonstrace „jednoty“ jsou již klišé bez významu.

24.5.2017 v 9:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 11 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Současná evropská jatka nejsou ničím v porovnání s tím, co nás ještě čeká…

Ta cesta bude dlouhá, krvavá a bohužel zatím se jeví jako dost jednostranná. A není to šikovností nepřítele, ale prachsprostou ničemností evropských politiků...

24.5.2017 v 9:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Jan Řeháček

Východisko pro Evropu

Zlo není něco, na co bychom si měli zvykat nebo co bychom měli považovat za nedílnou součást života v moderním světě. Zlo bychom v první řadě měli umět pojmenovat a v druhé řadě mu v rámci svých možností čelit.

24.5.2017 v 9:09 | Karma článku: 13.77 | Přečteno: 134 | Diskuse

Jaroslav Pomp

Dvojí vítězství Miloše Zemana

Prezident Miloš Zeman se nikdy netajil svým opovržením nad reprezentanty mediální scény: žumpa, hnůj, póvl, to jsou jeho oblíbené přívlastky, kterými tituluje novináře. Neměli by ho mít logicky rádi.

24.5.2017 v 8:56 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 364 | Diskuse

Přemysl Čulík

Vícerychlostní EU! A to změníme pravidla hry v poločase?

Prý, abychom nezůstali stát mimo a něco nám neuniklo. Ale mluvilo se snad při vstupu do EU, že by také mohla být EU vícerychlostní? To nám oznámí podobně, jako kvóty?

24.5.2017 v 8:31 | Karma článku: 16.04 | Přečteno: 269 | Diskuse
Počet článků 59 Celková karma 40.50 Průměrná čtenost 2120

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.