Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babišovy dluhopisy+EET+mravokárce Sobotka

4. 02. 2017 18:08:12
Média hodnotí nákup dluhopisů pana ministra Babiše a na mediální scéně se objevují mravokárci, kteří se sami v minulosti brodili takovým bahnem špíny a korupce, že by nyní museli chodit jen kanály a postranními uličkami.

Každý slušný člověk se musí ptát, zdali je míra pokřivenosti charakteru tím správným parametrem k dosažení mety nejvyšší.

Miliardové kauzy „Mirka Dušína“ Sobotky

Pan premiér Sobotka se v médiích nechal slyšet, že ministr Babiš (cituji pana premiéra):

......„důkladně o..bal český stát skrze dluhopisy.“

Líbí se mi, že zrovna premiér Sobotka má starost o příjmy do státního rozpočtu. Jenom připomínám panu premiérovi kauzu Mostecké uhelné nebo OKD a další, u těchto nevýhodně zprivatizovaných společností stál Bohuslav Sobotka, odborníci odhadují, že šlo o miliardové ztráty, které vznikly našemu státu! U všech těchto společností (bylo jich více) neprobíhalo výběrové řízení a obří společnosti se pak dostaly pro nás obyčejné občany „neuvěřitelnou náhodou“ do rukou jejich manažerů.

Z celé řady dalších pak panu premiérovi připomínám kauzu České konsolidační agentury (ČKA), která prodávala soukromým subjektům úvěry se stoprocentní garancí státu za zlomek této hodnoty, přičemž lidé ve vedení těchto institucí údajně museli o platnosti ručení státu vědět. Pro ilustraci, nakoupili jste stokorunovou pohledávku za 30Kč a stát vám ručil, že dostanete 100 Kč. To se to podnikalo a vydělávalo. A samozřejmě, že při nákupu těchto pohledávek (v obrovském množství) nechyběla celá řada miliardářů většinou propojených právě na klíčové osoby v ČKA. A kdo že seděl v dozorčí radě ČKA? Poslanci ČSSD a ODS! A šlo o stamiliónové ne-li miliardové ztráty pro náš stát!

Takže pokud pan premiér Sobotka se přednostně zabývá tím, jak cituji jeho slovníkem neo..bávat stát, měl by se především podívat zpětně na své aktivity a následně aktivity spolustraníků z ČSSD!

Samotný nákup dluhopisů, který řeší dnešní média a jehož výhodné uzákonění podmínek se datuje do roku 2012 za vlády premiéra Nečase a ministra financí Kalouska, je pouze trapnou mediální bublinou, kterou vypustila celá řada novinářů a médií ve snaze zaujmout za každou cenu.

Samotný nákup dluhopisů totiž byl v souladu se zákony, jeho nákup byl výhodný, protože sloužil hrstce vybraných subjektů, které tehdejší ministr financí zvýhodnil. Co se týče šéfa Agrofertu a nynějšího ministra financí Babiše, využil jen příležitosti, která se naskytla jemu a dalším miliardářům, nákupem dluhopisů, které nepodléhaly srážkové patnácti procentní dani.

Média včetně veřejnoprávních se totálně ztrapňují, pokud poukazují na možné porušení zákona, když uvádějí poslední nákup dluhopisů zhruba 3 dny před ukončením platnosti zákona. V tomto případě má plnou pravdu Babiš, který tvrdí, že využil daňové optimalizace. Pokud máme právní stát, těžko můžeme někoho postihovat za to, že jednal v souladu se zákonem.

Babiš a jeho EET- novodobý boj proti kulakům a živnostníkům

Jiná situace je, pokud se na daňovou optimalizaci pana ministra Babiše podíváme optikou malých živnostníků, hospodských, majitelů obchůdků na vesnicích, jednatelů malých s.r.óček, kteří nejen, že musí převracet třikrát každou korunu, ale navíc jsou Babišovou EET stigmatizováni v atmosféře presumpce možné viny.

EET pana ministra financí Babiše totiž úspěšně navazuje na boj proti „parazitům“, což jsou dle slavného projevu sociálně demokratického ministra Mládka živnostníci a podnikatelé. Po povinném kontrolním hlášení, o kterém se moc nemluví, ale které dnes nesmírně svazuje ruce hlavně malým živnostníkům a podnikatelům, nastaveným vysokým pokutám, přišlo kladivo jménem EET, které zatlouká do sociálních dávek a podpory tu část malých podnikatelů, kteří provozují svůj obchůdek nebo malou restauraci v důsledku desetitisícových nákladů na pořízení EET. A bude samozřejmě hůře, od března se závistivá hydra jménem EET vrhne na maloobchodníky! Ale vybraní dodavatelé EET si již mnou ruce z královských příjmů!

A téměř třetina občanů podle průzkumů veřejného mínění hnutí ANO tleská, jak to ten ministr financí zatočil a zatočí s těmi „neplatiči“!

Všichni jsou si rovni ve vybírání daní, jenom „Agroferty“ jsou si rovnější

Na výhodném nákupu dluhopisů ministra Babiše se totiž ukazuje, že spravedlivé vybírání daní je pro všechny, ale ti silnější a mocnější, nejrůznější korporace a fondy miliardářů si dokáží daně zoptimalizovat změnou odstavce či paragrafu v zákoně, ale ti poctiví z podnikatelské sféry budou zvyšovat zisky dodavatelům EET a platit větší úřednický aparát potřebný ke zvládnutí EET.

To, co je u pana ministra Babiše nejpodlejší, není výhodný nákup dluhopisů, nýbrž jeho cílená likvidace malých živnostníčků a podnikatelů na vesnicích i městečkách, kteří jsou rádi, že přežijí do dalšího dne, Babiš tuto skupinu poctivých pracovitých lidí dusí a rozmačkává prostřednictvím EET i kontrolním hlášením.

To, že každý živnostník musí platit sociální, zdravotní, daně a hlavně je schopen stát na vlastních nohou místo vysávání sociálního systému je pro ministra Babiše a jemu podobné vedlejší. Mimochodem, jestliže má EET do státní kasy přinést asi 2 miliardy ročně, jak odhaduje pan ministr Babiš, mám takový malý návrh:

Ať pan ministr Babiš, jehož dotace na jeho firmy činí cca 800mil.Kč ročně, daruje tyto finanční prostředky ve prospěch státu plus omezí další dotace ze státní kasy (nás, co přispíváme) různým neziskovkám dosahující ročně cca 1 miliardu a máme pak k dispozici ty požadované 2 miliardy, kvůli kterým se musí buzerovat hlavně ty bezejmenné živnostníčky a malopodnikatele. A udavačské EET se může hodit do koše.

Korýtka jsou korýtka

A všimli jste si ještě jedné maličkosti? V médiích se neustále prezentují čím dál hlubší názorové rozdíly, ale že bychom slyšeli o demisi vlády (pokud jsou rozpory tak zásadního charakteru) a následném zformování úřednické vlády do parlamentních voleb?

Ale kdeže! Korýtka jsou prostě korýtka! A hra na chudáky voliče může pokračovat.

Takže pokud oběma pánům jde skutečně upřímně o blaho našeho státu (jak v médiích ostentativně předvádějí), dovolím se zeptat, zda neuvažují již konečně o „zasloužilém“ odpočinku? Svým odchodem by totiž tomuto státu možná nejlépe pomohli!

Autor: Robert Troška | sobota 4.2.2017 18:08 | karma článku: 35.27 | přečteno: 1837x

Další články blogera

Robert Troška

„Bílý fašista ztupil svou hlavou ostří mačety mírumilovného muslimského uprchlíka“

Tak zněl komentář jednoho z diskutujících k muslimskému útočníkovi v Německu, který zavraždil jednoho nevinného člověka a další stačil pobodat. Komentář ukazuje na zoufalou situaci při hodnocení objektivity dnešních médií.

30.7.2017 v 19:11 | Karma článku: 48.14 | Přečteno: 13695 | Diskuse

Robert Troška

Bruselské kvóty: EU startuje další fázi konečného řešení národnostní otázky států V4

Byro (komise) EU dala státům V4 měsíční ultimátum, aby začaly přebírat nelegální migranty z Itálie a Řecka. Pokud ne, vyhrožuje EU státům V4 žalobou a následně odebráním dotací. A jak reagovala „naše“ eurokomisařka Věra Jourová?

27.7.2017 v 21:05 | Karma článku: 44.44 | Přečteno: 3715 | Diskuse

Robert Troška

Prezident Macron, premiér Sobotka, zase pocit studu

Konkrétně z vystupování premiéra Sobotky – reprezentanta naší země při schůzce s prezidentem Macronem v Bruselu na setkání skupiny V4. Míra patolízalství ve vztahu k posledním vyjádřením prezidenta Macrona byla neuvěřitelná.

26.6.2017 v 19:14 | Karma článku: 43.02 | Přečteno: 2347 | Diskuse

Robert Troška

Britská velvyslankyně po atentátu na ČT24: S multikulti na věčné časy a nikdy jinak

Po nenávistném útoku muslimského fanatika v Londýně, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé, vystoupila na ČT24 britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová. A divák se nestačil divit, co všechno z úst této dámy zaznělo.

26.3.2017 v 18:55 | Karma článku: 44.92 | Přečteno: 4209 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 29.78 | Přečteno: 679 | Diskuse

Karel Trčálek

Islamistický teror je jen kouřová clona

Jestliže je islamistický teror zvěstováním soudného dne, pak nemůže nemít svoji cenu. Oddělila se od Homo sapiens sapinens evoluční vývojová větev, kterou jsou muslimové? Čtěte grafomanské bláboly, budete moudřejší!

18.8.2017 v 17:13 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 711 | Diskuse

Milan Hausner

Na pískovišti, v hospodě i v parlamentu

Kvalita školy se probírá od pískoviště, hospody až po parlament; nyní před volbami budou nepochybně takové diskuze pokračovat a nabývat na síle.

18.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 7.27 | Přečteno: 182 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I devadesátiletý politik může být modernista

Příkladem budiž současný tuniský prezident Beji Caid Essebsi (*1926). Usiluje o pokrok a rovnost mezi muži a ženami – a dostal se kvůli tomu do kontroverze s některými muslimskými učenci.

18.8.2017 v 15:05 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 159 | Diskuse

Pavel Kovařík

Strážníkem v osmnácti? Kde je problém?

Řady městské policie nově rozšíří mladí rekruti ve věku od osmnácti let. Kritici varují: "Jsou příliš mladí, nezkušení, podléhají emocím" Možná jo, možná ne. Problém vidím jinde. Problém je Škola.

18.8.2017 v 14:33 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 475 | Diskuse
Počet článků 62 Celková karma 45.20 Průměrná čtenost 2363

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.