Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babiš vítězí, EET kraluje, poddaní jásají, jen mizí svoboda i drobný živnostník

1. 03. 2017 19:06:42
Tak nám skončil sjezd korýtkumilovných nevolníků pod všemocným vládcem Babišem a všichni jsou spokojení, předsedou všeobjímajícího hnutí ANO byl zvolen k překvapení všech Andrej Babiš, Slovák, který ví, jak ty Čechy ukočírovat.

Pokud se zeptáme na Andreje Babiše z okruhu hnutí a sympatizantů ANO, slyšíme o spravedlivém a rázném vůdci, který řídí hnutí ANO jako svou firmu, jak jinak než spravedlivě a moudře, pokud dotaz položíme mimo okruh sympatizantů ANO, slyšíme charakteristiky o člověku s diktátorskými sklony nebo dokonce o diktátorovi.

V tomto ohledu se jak jedna tak druhá strana mýlí, pan Babiš není ani spravedlivý dědeček Hříbeček z Mrazíka (i když ta poťouchlost a mstivost se občas také najde), ale ani diktátor, Andrej Babiš je typickým feudálem na správném místě ve správnou dobu.

Postupuje tak od samého počátku své politické kariéry a nedávný sjezd ANO vše jen potvrdil.

Jeho výzva, aby známé tváře byly na konci kandidátek s tím, že poslední slovo o budoucích kandidátních listinách bude mít kdo jiný než všemocný feudál Babiš výše uvedené jen potvrzuje.

Sněm, který zvýšil pravomoci svého předsedy na takovou míru, že dnes se již bez souhlasu feudála Babiše ve straně neposune židle ve stranické kanceláři, mluví za vše.

Spravedlnost a vděk feudála se cení

Ke svým korýtkomilovným poddaným však dokáže být spravedlivý a někdy se i štědře odměnit. Pokud vykonávají své funkce podle zadání a příkazů, pak feudál Babiš dokáže přidělit léno resp. funkci v předsednictvu nebo dozorčí radě odpovídající akciové společnosti většinou se státní účastí. Měřítkem je míra oddanosti a případných zásluh dotyčného poddaného. Anebo dokonce povýšit do šlechtického stavu resp. ministerské fukce či postu europoslance.

Pokud si někdo myslí, že Andrej Babiš bude hájit zájmy České republiky před Bruselem, hluboce se mýlí. Andrej Babiš jako správný feudál bude hájit hlavně svoje zájmy, tj. Agrofertu a na něj navázaných dalších společností, proto v zahraniční politice bude dominovat udržení stávajících dotací a příspěvků z Bruselu na jeho firmy. Ukazují to poslední kroky jeho hnutí, kdy ANO zablokovalo ve vládě ústavní zákon týkající se práva občana bránit zemi a rodinu legálně drženou zbraní, jen aby si nerozhněvalo Brusel. Pokud by byl tento ústavní zákon schválen, do budoucna by znemožnilo Bruselu aplikovat na území našeho státu omezení legálně držených zbraní. Představa, že Andrej Babiš společně se svým rytířem Teličkou v plné zbroji zdolávají hrad jménem bruselská byrokracie je více než úsměvný, oba dva tak maximálně zdolají Čapí hnízdo, a rytíř Telička před branami Bruselu již leze rovnou do obou bruselských půlek i s plnou zbrojí.

Malí živnostníci a podnikatelé-pokuty a zase pokuty

Andrej Babiš má rád oddanost a poslušnost svých poddaných, proto jsou mu trnem v oku malí podnikatelé a živnostníci. Ti jsou moc svobodomilovní a hlavně mají svůj názor, a proto je třeba tyto jedince zkrotit. EET společně s kontrolním hlášením již přináší první plody. Nejde jen o povinnosti, ale hlavně o pokuty zakomponované v EET a kontrolním hlášení. Víte o tom, že když ve stanovené době nepodáte kontrolní hlášení, máte ihned smyčku na krku ve formě 30 tisícové pokuty?

A víte o tom, že když nereagujete do 5 pracovních dnů na výzvu finančního úřadu, máte ihned 30 tisícovou pokutu? A víte o tom, že samotný finančák tyto pokuty musí uložit, protože jsou přímo uvedené v zákoně a pokud by je neuložil, konal by v rozporu se zákonem!?

A pozor! Nestačí reagovat doporučeným dopisem nebo mailem, musíte odpovídat prostřednictvím on-line formuláře, i když máte vše správně a finančák si jen ověřuje číslo na účtence!

Takže pokud živnostník odjede na dovolenou a nereaguje na výzvu do 5 pracovních dní, má pokutu 30 tis. Kč, pokud ani na lhůtu 2. výzvy již se pokuta zvyšuje na 50 tis. Kč a pokud ani na 3. výzvu, jsme již na 100 tis. Kč!

Takže malý živnostník či podnikatel v optice feudála Babiše musí mít i na měsíční dovolené v Chorvatsku s sebou notebook, minimálně 2x do týdne se připojovat do datové schránky a zároveň šanony za poslední 3 roky s sebou, aby v případě jakýchkoliv nesrovnalostí, které chce finančák doložit, reagoval nejpozději do 5 pracovních dnů, jinak 30 tisícová smyčka na krku!!!

A mimochodem v začínající 2. vlně EET pokud se živnostník/podnikatel včas nezaregistroval, neuvedl, že provozovna spadá do EET viditelně na provozovně a zároveň na webu, může dosáhnout až na 500tis. Kč pokutu!!!

Je jasné, že pro většinu malých podnikatelů a živnostníků jsou tyto pokuty likvidační a tito lidé jsou díky těmto pokutám zároveň jednou nohou v případných exekucích a kriminále. Nedivme se, že se svým podnikáním nejen na vesnici se rozhodli seknout a raději se jdou přihlásit na sociálku, tam jim nehrozí alespoň pokuty, i když do budoucna kdo ví?

Prostě smyčka se musí utahovat, protože likvidací malých živnostníků a podnikatelů se pak bude moci přikročit k likvidaci zbývající střední třídy. Hlavním argumentem pana Babiše pro zavedení EET byl lepší výběr daní, zatím hmatatelným výsledkem je jen navýšení byrokratického aparátu (počet úředníků na finančních úřadech) a úbytek služeb občanům v menších městečkách a na vesnicích v důsledku zavádění EET. Je prokazatelné, že je potřeba se zaměřit především na velké ryby, přesněji koncerny a společnosti novodobých feudálů. Tam jsou obrovské úniky, které pan ministr financí „nestíhá“ postihnout.

Narovnání podnikatelského prostředí, a kdo další po EET?

Řekněte sami, není to přímo podnikatelský ráj? Ráj možná, pro velké společnosti a firmy disponující aparátem účetních, odborníků specializujících se na „daňovou optimalizaci“ určitě ANO, pro ty poctivé a slabší již nikoliv. Ale hlavní úkol byl splněn, díky EET se „narovnává“ podnikatelské prostředí, silné a bohaté společnosti bohatnou, u těch menších a slabších dochází díky nastaveným pokutám a byrokratickým překážkám k jejich likvidaci.

Ale hlavně, že národ feudálu Babišovi tleská, jak dokázal zatočit s těmi „parazity“, jak se již vyjádřil sociálně demokratický exministr Mládek o živnostnících a podnikatelích. Mimochodem, nyní když je pan Mládek volný, neuvažuje pan Babiš pana Mládka najmout coby poradce pro „nasazování dalších smyček“ podnikatelům? Ty „parazity“ je přece nutné zlikvidovat.

Jedno se ale feudálu Babišovi musí nechat, jak dokázal 30% Čechů přesvědčit, navzdory Čapímu hnízdu a miliardových optimalizací, že je tím správným Čechem, promiňte Slovákem, a že dotace do řepky olejky je to správné ořechové.

Již jen zbývá boj proti drobným zemědělcům resp. kulakům a zavedení EEJ (elektronická evidence jízd) a radary nejlépe i na veřejné záchodky, ale nebojme se, o tyto a další kroky se již jeho věrní poddaní jako je ministr radar Ťok (další Slovák) určitě postarají. Vždyť „výhodně“ uzavřená smlouva s firmou Kapsch mluví určitě za vše.

Jen tak dále, přejme vše nejlepší novodobému feudálu a jeho věrné šlechtě, je třeba vědět, koho z EET ti slabší živí.

Autor: Robert Troška | středa 1.3.2017 19:06 | karma článku: 40.67 | přečteno: 2155x

Další články blogera

Robert Troška

„Bílý fašista ztupil svou hlavou ostří mačety mírumilovného muslimského uprchlíka“

Tak zněl komentář jednoho z diskutujících k muslimskému útočníkovi v Německu, který zavraždil jednoho nevinného člověka a další stačil pobodat. Komentář ukazuje na zoufalou situaci při hodnocení objektivity dnešních médií.

30.7.2017 v 19:11 | Karma článku: 48.14 | Přečteno: 13695 | Diskuse

Robert Troška

Bruselské kvóty: EU startuje další fázi konečného řešení národnostní otázky států V4

Byro (komise) EU dala státům V4 měsíční ultimátum, aby začaly přebírat nelegální migranty z Itálie a Řecka. Pokud ne, vyhrožuje EU státům V4 žalobou a následně odebráním dotací. A jak reagovala „naše“ eurokomisařka Věra Jourová?

27.7.2017 v 21:05 | Karma článku: 44.44 | Přečteno: 3715 | Diskuse

Robert Troška

Prezident Macron, premiér Sobotka, zase pocit studu

Konkrétně z vystupování premiéra Sobotky – reprezentanta naší země při schůzce s prezidentem Macronem v Bruselu na setkání skupiny V4. Míra patolízalství ve vztahu k posledním vyjádřením prezidenta Macrona byla neuvěřitelná.

26.6.2017 v 19:14 | Karma článku: 43.02 | Přečteno: 2347 | Diskuse

Robert Troška

Britská velvyslankyně po atentátu na ČT24: S multikulti na věčné časy a nikdy jinak

Po nenávistném útoku muslimského fanatika v Londýně, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé, vystoupila na ČT24 britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová. A divák se nestačil divit, co všechno z úst této dámy zaznělo.

26.3.2017 v 18:55 | Karma článku: 44.92 | Přečteno: 4209 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 29.78 | Přečteno: 679 | Diskuse

Karel Trčálek

Islamistický teror je jen kouřová clona

Jestliže je islamistický teror zvěstováním soudného dne, pak nemůže nemít svoji cenu. Oddělila se od Homo sapiens sapinens evoluční vývojová větev, kterou jsou muslimové? Čtěte grafomanské bláboly, budete moudřejší!

18.8.2017 v 17:13 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 711 | Diskuse

Milan Hausner

Na pískovišti, v hospodě i v parlamentu

Kvalita školy se probírá od pískoviště, hospody až po parlament; nyní před volbami budou nepochybně takové diskuze pokračovat a nabývat na síle.

18.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 7.27 | Přečteno: 182 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I devadesátiletý politik může být modernista

Příkladem budiž současný tuniský prezident Beji Caid Essebsi (*1926). Usiluje o pokrok a rovnost mezi muži a ženami – a dostal se kvůli tomu do kontroverze s některými muslimskými učenci.

18.8.2017 v 15:05 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 159 | Diskuse

Pavel Kovařík

Strážníkem v osmnácti? Kde je problém?

Řady městské policie nově rozšíří mladí rekruti ve věku od osmnácti let. Kritici varují: "Jsou příliš mladí, nezkušení, podléhají emocím" Možná jo, možná ne. Problém vidím jinde. Problém je Škola.

18.8.2017 v 14:33 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 475 | Diskuse
Počet článků 62 Celková karma 45.20 Průměrná čtenost 2363

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.