Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brusel-EU – Bílá kniha – Záchrana nebo budoucí zkáza pro občany ČR?

10. 03. 2017 17:04:04
V současné době se rozhoduje a bude rozhodovat v Bruselu, kam se EU vydá v příštích letech. Je nutné si zodpovědět základní otázku, zda má pro nás, občany ČR členství v EU ještě smysl (po stránce bezpečnostní, ekonomické, atd.)

V médiích od „odborníků“ a od nejrůznějších politických uskupení slyšíme argumenty proč (ne)pokračovat s EU a jaké jsou možné budoucí výhody/nevýhody našeho členství.

Brusel, přesněji řečeno Evropská komise přichází s tzv. bílou knihou s 5 možnými scénáři budoucího vývoje:

  1. Pokračování v dosavadním status quo – tj. jede se dál ve vyjetých kolejích, „nějak to jaro a po létě podzim ve svých funkcích přežijeme“
  2. Pouze jednotný trh a obchod
  3. Vícerychlostní Evropa – tj. v rámci Unie vytvoří různé skupiny, tzv. jádro s Německem, Francií a Beneluxem prohloubí centralistické, regulační mechanismy v oblasti sociální, ekonomické a politické
  4. EU se soustředí jen na některé oblasti
  5. Federalizovaná EU – tj. hurá do hlubší integrace, regulace

A ještě si dovolím přidat 6.možnost, kterou bílá kniha záměrně nezmiňuje, protože je černou můrou bruselské byrokracie:

  1. CZEXIT,NEXIT,GREXIT – tj. vystoupení některého ze současných 27 států z EU podobně jako Británie

Pojďme vylučovacím způsobem:

Pátá varianta federalizované EU v praktické rovině by v případě realizace pod vedením současných bruselských elit znamenala vytvoření Svazu evropských socialistických republik, místo Leonida Brežněva bychom měli bezdětného alkoholika Junckera, místo zasedání sjezdu ÚV KSSS bychom sledovali zasedání vládních elit v Bruselu, ale to nejhorší by nebyly usměvavé tváře neomarxistických funkcionářů, ale nemožnost cokoliv ovlivnit nebo změnit, v úporně centralizovaném a regulovaném tělese by občan již vůči menšinám skutečně žádná práva neměl, nesměl by vlastnit ani kapesní nožík, zatímco v ulicích evropských měst by vládla kriminalita typická pro blízkovýchodní region, resp. slovníkem korektní federalizované Evropy na ulicích by se jednotlivé kultury do sytosti „obohacovaly“, vše by bylo podřízeno ideálu vybudování „nového Evropana“.

Takže tato varianta jednoznačné NE.

První varianta s pokračováním současného status quo je stěží myslitelná, EU je v dnešní podobě na křižovatce, pokračováním by se stav jen dále zhoršoval.

Vícerychlostní Evropa

Pak tu máme variantu vícerychlostní Evropy, před níž nás celá řada „odborníků“ varuje a zdůrazňuje, že jediná možná prosperita je jen uvnitř „těch správných“. Různorychlostní EU však je již dnes realitou, země s Eurem nebo bez Eura, země na jihu Evropy, které by bez dotací a tučných miliardových příspěvků nepřežili ekonomicky do příštího týdne. Pokud by tzv. Unijní jádro (Německo, Francie) tuto variantu prosadilo, je zřejmé, že být součástí uzavřeného jádra bude znamenat předání klíčových kompetencí včetně bezpečnostních Bruselu, což by např. v případě „harmonizace sociálních dávek“ mohlo mít pro naši republiku fatální důsledky. Proto tuto variantu také NE.

Pak tu máme čtvrtou variantu, vlastně zachovat stávající status quo a soustředit se jen na některé oblasti. Jenže na které? Různé země mají různé zájmy. Obrana nepřipadá v úvahu, na to je dnešní EU příliš pacifistická, sekaček a vysavačů s předepsaným pidi výkonem jsme si užili již dost, takže v úvahu připadá bezpečnost, tj. zabránění resp. zastavení nelegální migrace do EU.

A jak bruselská EU poslední dva roky v této oblasti funguje? Nejprve bruselské elity mající za úkol chránit prohlásí ústy pana Junckera a řeckého eurokomisaře, že pro EU není problém přijmout 5 miliónů nových migrantů. Poté, co se západoevropská společnost nabažila hutného obohacení ze strany muslimských mladíků (znásilnění, vraždy, krádeže), bruselské elity nejen, že začátkem roku 2016 nepodnikají žádné kroky k zastavení nelegální migrace, ale navíc vytváří tzv. nucené kvóty ukládající každému státu převzít desítky tisíc muslimských migrantů! Místo toho, aby se bruselské elity snažili oheň zastavit, chtějí roznést další hořící polena do zbývajících "nehořlavých" místností.

Nápor migrantů ze severní Afriky má střežit EU agentura Frontex, která ale ve skutečnosti funguje jako cestovní kancelář a má dokonce zakázáno vozit zpátky k africkým břehům. A proč? Z důvodu usnesení soudu pro lidská práva. A snažil se někdo z bruselských elit legislativně toto rozhodnutí, které zapříčinilo jen za minulý rok cca 180 tisíc nových migrantů do Evropy zvrátit? Nikoliv, jak se zdá, bruselským elitám tento stav vyhovuje! Takže čtvrtá varianta také padá.

Czexit

Pak tu máme šestou variantu Czexit, odpůrci EU, přesněji zastánci Czexitu nám předkládají jedinou možnou cestu k prosperitě vystoupením z EU a fungováním tzv. švýcarského modelu, tj. pomocí dvoustranných smluv včetně smluv s Bruselem si zajistit co nejvýhodnější postavení ČR v evropském prostoru. Je ale také férové v případě Czexitu sdělit, co již nebude dotováno, že si budeme muset na vše vydělat sami a ze svého (což je i zdravější). Vůbec by nebylo špatné spočítat, jak by pro nás po ekonomické stránce dopadlo případné vystoupení z dnešní EU.

Dnes již velká část podnikání některých finančních skupin je navázána na dotační tituly z EU, které jim zajišťují obrovské finanční příjmy (řepka olejka ministra financí Babiše by mohla vyprávět). Tyto finanční skupiny disponující obrovskými finančními prostředky a dnes již vlastnící drtivou většinu médií nikdy nedovolí, aby se Česká republika odtrhla od EU a stala se svobodnější. Bohužel nejrůznější dotace z EU pokřivují ekonomické prostředí, možná bychom se divili, jak by se rázem narovnalo naše podnikatelské prostředí, již bychom možná neměli nejdražší kilometr dálnic v Evropě a rekonstrukce nechvalně známého domu v Mostě nevyšla dráž než kdyby původní dům zbourali a postavili nový, jak se to stalo v kauze dotačního programu EU ROP severozápad. Takže shrnuto podtrženo Czexit je v současné době zbožné přání velké části idealistů, realisticky možný není.

Pouze jednotný trh a obchod

Zbývá poslední varianta Pouze jednotný trh a obchod, ta se zdá být optimální z hlediska nejbližších zájmů a potřeb občanů České republiky. V případě této varianty by bylo nejspíše nutné zrevidovat Lisabonskou smlouvu.

Prvním argumentem pro tuto variantu jsou bezcelní bariéry. O tom jak dalece je dnes vnitřní trh EU svobodný, se můžeme dlouze dohadovat, vnitřní trh EU je dnes „sešněrován“ nejrůznějšími nařízeními, regulacemi nejen z Bruselu, ale i jednotlivých členských států , kdy do svobodného podnikání dnes vstupuje takové množství regulací, zásahů, omezení i sociálních limitů v pracovněprávních vztazích, že dnes již stěží můžeme mluvit o jednotném trhu a svobodném podnikání, spíše dnes v EU vládne státní kapitalismus s neustálými zásahy a pokřivením podnikatelského prostoru v důsledku nejrůznějších dotačních programů stanovených Bruselem. Přesto se stále jedná o jednotný trh bez celních bariér.

Dalším argumentem je vysoká míra samostatnosti v politické rovině, již žádné normy a zákony slaďující naši legislativu s unijní, žádné sociální inženýrství bruselských elit, žádné „harmonizace“.

Nezanedbatelné by bylo právo veta, které by měla Česká republika při hlasování.

Celá bruselská agenda by se výrazně smrskla, nejspíše by jednali již jen vedoucí představitelé jednotlivých států a Česká republika by i tak měla právo veta. A právě toto zeštíhlení bruselští byrokraté a neomarxistické elity nebudou chtít dopustit, již by nemohli regulovat, "harmonizovat" a přerozdělovat a to je pro tento typ lidí naprosto nepřípustné.

V klíčové oblasti jako je bezpečnost občanů by si Česká republika stanovovala a řídila svou bezpečnostní politiku, nejlépe v souladu s dalšími členy Visegrádu, nebylo by možné, aby nám kdokoliv z Bruselu nařizoval počty nelegálních migrantů prostřednictvím kvót nebo maximální pracovní dobu, která dnes v nemocničních zařízeních zvyšuje neúměrně minimální počet lékařů, kterých je pak v menších regionech nedostatek.

Jediným kamenem úrazu v případě prosazení této varianty je dnešní vládnoucí elita ve Strakově akademii, která na jednu stranu dává na odiv, jak hájí a bude hájit české zájmy, ale po příletu na bruselské letitě jsou z nich vzorní přitakávači a kýválkové dnešních bruselských elit.

Související článek:Liberální socialisté a neomarxisté, postupný rozklad hodnot v přímém přenosu

Zdroj:​https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2017/CS/COM-2017-2025-F1-CS-MAIN-PART-1.PDF

Autor: Robert Troška | pátek 10.3.2017 17:04 | karma článku: 31.61 | přečteno: 983x

Další články blogera

Robert Troška

Britská velvyslankyně po atentátu na ČT24: S multikulti na věčné časy a nikdy jinak

Po nenávistném útoku muslimského fanatika v Londýně, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé, vystoupila na ČT24 britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová. A divák se nestačil divit, co všechno z úst této dámy zaznělo.

26.3.2017 v 18:55 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 3565 | Diskuse

Robert Troška

Další mrtví-tentokráte Londýn. Libanonizace západní Evropy v přímém přenosu

V západoevropských metropolích se začíná naplno rozjíždět proces libanonizace, kterého jsme se MY odporní, netolerantní xenofobové a čecháčkové (výraz nejmenovaného „vyspělého“ politika) od počátku migrační krize nejvíce obávali.

22.3.2017 v 21:16 | Karma článku: 40.65 | Přečteno: 1829 | Diskuse

Robert Troška

Mráz přichází z Berlína. Schulz kancléřem? Rozpad EU nevyhnutelný.

Martin Schulz, v neděli nově zvolený předseda německé sociální demokracie a zároveň fanatický zastánce multikulturalismu a otevřených hranic se možná po podzimních volbách v Německu stane kancléřem.

20.3.2017 v 18:44 | Karma článku: 41.30 | Přečteno: 1871 | Diskuse

Robert Troška

Kdo útočil v Paříži?

Na pařížském letišti zaútočil na příslušnici armádních sil "radikál". Zajímavostí nebyl samotný útok muslimského fanatika, ale způsob, jak o něm referují mainstreamová média. Zjišťujeme, že se ocitáme v detektivních zápletkách.

19.3.2017 v 19:33 | Karma článku: 41.76 | Přečteno: 2068 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Milan Šarapatka

Francouzské volby a česká koryta

Francouzské volby jsou důležité především pro Francii samotnou, byť i se značným přesahem pro celou Evropu. Na české politické scéně však vyvolávají vášně zcela extrémní.

25.4.2017 v 15:22 | Karma článku: 19.02 | Přečteno: 264 | Diskuse

Ivan Bednář

Soudcovské obrtlíky v Čechách

Ministr zahraničí Luboš Zaorálek se pokoušel ovlivnit britské představitele ve věci rozsudku, kterým britský soud osvobodil trojici mladíků, kteří způsobili smrt českého číšníka, pracujícího ve Velké Británii.

25.4.2017 v 14:17 | Karma článku: 14.59 | Přečteno: 290 | Diskuse

Beata Krusic

Pelikánova spravedlnost-aneb Jak přikrýt mocnou Lenku

Nejvyšší soud, na který se obrátil Robert Pelikán z důvodu nesouhlasu s rozhodnutím dvou nezávislých soudců, kteří vrátili kauzu MUDr. Davida Ratha k novému projednání z důvodu nezákonně nasazených odposlechů rozhodl,

25.4.2017 v 14:05 | Karma článku: 12.22 | Přečteno: 460 | Diskuse

Josef Prouza

Trůnidla pro pandu

Gdo může mít něco proti pandě? Jo, proti tomu medvídkovi rozdováděnýmu, co je vopčas kung-fu, toho myslim. Ale jo, může. Ten Zemák na Hradě! Ale dyž sem se stal předsedou Panďáckýho spolku, tak sem do toho začal fest šlapat.

25.4.2017 v 12:05 | Karma článku: 4.00 | Přečteno: 120 | Diskuse

Jindřich Dvořák

Francouzi rozhodují o své budoucnosti

Kdo z koho: Macron nebo Le Pen? Macron vyhrál první kolo prezidentských voleb ve Francii. Je známý svým přívětivým postojem vůči EU a migraci. Proto je miláčkem nejen českých politiků, kteří si rádi mastí kapsy z evropských dotací

25.4.2017 v 9:35 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 794 | Diskuse
Počet článků 60 Celková karma 36.74 Průměrná čtenost 2108

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.