Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident Macron, premiér Sobotka, zase pocit studu

26. 06. 2017 19:14:14
Konkrétně z vystupování premiéra Sobotky – reprezentanta naší země při schůzce s prezidentem Macronem v Bruselu na setkání skupiny V4. Míra patolízalství ve vztahu k posledním vyjádřením prezidenta Macrona byla neuvěřitelná.

Jak známo, nově zvolený francouzský prezident Macron není ještě v úřadu ani měsíc, a již před svým prvním summitem EU si dovolil častovat země Visegrádské čtyřky (bez rozdílu) nevybíravými a nediplomatickými slovy, že není možné výhody EU (myslel tím dotační programy) čerpat jako v supermarketu, doslova, že východoevropským státům slouží EU jen k čerpání peněz, aniž by respektovaly její hodnoty a pravidla - a za to by měly pykat!!!

Další slova novopečeného francouzského prezidenta mohou leckoho se slabším nervovým systémem zvedat ze židle, když tvrdí, že cituji

„..............považuji za „dvojnásobnou zradu“, že některé členské státy přijímají peníze z unijního rozpočtu, ale zároveň nerespektují její hodnoty, odvracejí se od ní a nejsou solidární v oblasti migrace!!!“

Je až neuvěřitelné, že pan Macron si dovolí kritizovat V4 za nedodržování pravidel, když je to právě Francie, která nebyla schopná dodržet fiskální pakt stability, tj. udržet dluh pod 3% HDP. Proč právě Francie nebyla tou zemí , která by v roce 2015 v průběhu vrcholící migrační krize nepoukazovala směrem k Německu na nedodržování a dokonce porušování Dublinské smlouvy?

A to nejdůležitější, jakým právem sem k nám do naší vlasti chtějí dnešní vládnoucí západoevropské elity nacpat migranty z blízkovýchodních a severoafrických zemí oplývající negramotností a militantním islámským náboženstvím, které je s naší kulturou naprosto neadaptibilní a v delším časovém horizontu vede k násilí vůči domácímu obyvatelstvu?

Zatímco polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski reagoval okamžitě konotací s předmnichovskou érou francouzského appeasementu a maďarský premiér Orbán ještě ostřejším vyjádřením, náš premiér Sobotka jako již pokolikáté poslušně mlčel.

Leccos již napovědělo vyjádření eurosvazáka Chmelaře (nový státní tajemník pro EU) v pořadu Události, komentáře, který slova francouzského prezidenta bagatelizoval, a dokonce poukázal na to, že tyto výroky nejsou namířeny vůči nám, ale jen proti Polsku a Maďarsku. Je vidět, že pan státní tajemník pro EU je skutečně „člověkem na svém místě“, umí mlžit, bagatelizovat, převracet významy, takže ideální průprava pro zářnou kariéru v EU strukturách.

A co náš premiér Sobotka?

Je prý rád, že se v pátek ráno mohl s francouzským prezidentem sejít a chce prý zdůraznit argumenty, které má ČR z hlediska migrační krize a navíc Francie podle něj má zájem o intenzivnější dialog se zeměmi Visegrádské skupiny. Nu, máme se na co těšit, jak tento „intenzivní“ dialog bude probíhat, když již nyní ze strany francouzského prezidenta „létají proti nám střely Scud“ ve výrazech jako je dvojnásobná zrada a tak ani nechtějme domýšlet další průběh tohoto určitě do budoucna „plodného“ dialogu.

Co je ještě více zarážející ze strany premiéra Sobotky, je v jeho slovech „zdůraznění argumentů“. Máme tomu rozumět tak, že premiér Sobotka předkládá nikoliv jasné stanovisko naší vlády k migrační krizi, ale jen ARGUMENTY?

Jinými slovy, pokud ho francouzský prezident „přesvědčí „ o prospěšnosti kvót“ (třeba teplým místečkem v Bruselu) nebo německá kancléřka nutností „sdílené solidarity“, pak „přesvědčený“ premiér Sobotka kvóty odsouhlasí?

Tím největším problémem premiéra Sobotky je totiž jeho nejednoznačnost směrem ven ve vztahu k migrační krizi.

Nikdo po premiérovi nepožaduje bouchání do stolu nebo prudké reakce, ale je třeba ukázat jasné stanovisko nejlépe slušným a srozumitelným způsobem. A to je právě to, co dnešní vládní reprezentaci na čele s premiérem Sobotkou chybí. Proto ta častá slova o „nedráždění“ nebo o nutnosti se podílet na řešení migrační krize.

My totiž jako národ nezatížený koloniální minulostí žádnou odpovědnost ne-li povinnost nemáme, povinnost strážit a chránit své hranice mají jednotlivé státy, které jsou vystaveny ilegální migraci. Vládní elity (v tomto případě Itálie) však tuto základní podmínku bezpečnosti nejen, že neplní (od ledna do poloviny června 2017 stačily neziskovky navézt k italským břehům dalších 60.000 ilegálních moigrantů), ale dokonce tuto sebevražednou politiku požadují po druhých!

A bruselští farizejové v evropské komisi se nebudou zabývat příčinami dovozu ilegálních migrantů, jako jsou nesmyslně postavené zákony o uprchlících, tj. legislativní zákaz převozu ilegálních migrantů z mezinárodních vod na pobřeží severní Afriky vzdálených pár kilometrů , ale namísto toho „solidárně zachraňovat“ prostřednictvím proimigračních neziskovek, které dostávají přesné informace o poloze lodí před lybijským pobřežím. Od koho tyto přesné informace dostávají a kdo z toho má prospěch je nabíledni.

A tyto fakta pana prezidenta Macrona nezajímají?

Namísto řešení příčin migrace francouzský prezident Macron a bruselští farizejové budou kriminalizovat státy jako je Polsko, Maďarsko a ČR.

A reakce premiéra Sobotky?

Strkání hlavy do bruselského písečku a rozklepaná vyjádření o nutnosti dialogu. Proto mám k panu premiéru Sobotkovi krátký vzkaz:

Přestaňte nás již zostouzet na mezinárodním poli svým ohnutým hřbetem. Nyní se rozhoduje o tom, zda-li si naše země udrží svou kulturu či nikoliv. Jsme ochotni odpustit vaše nejrůznější korupční kauzy, ale aby naše děti ležely v krvi roztrhané na kousky podobně jako nedávno v Manchesteru jen proto, že si sem do naší vlasti nataháme potenciální džihádisty v rámci uchování „eurounijních“ hodnot, něco takového rozhodně neodpustíme!

Svým jednáním zároveň zostuzujete nás běžné občany a podporujete tak zaběhané klišé o „zbabělosti“ našeho národa.

Nikoliv občané, ale vládní elity v čele s vámi pane Sobotko se chováte jako zbabělci.

Naši občané dokázali již v minulosti, že se umí zlu postavit čelem , pokud nemáte na to bránit náš národ migrační vlně, pak odstupte!

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/macron-eu-summit-migrace-sobotka-orban-dhx-/zahranicni.aspx?c=A170623_093932_zahranicni_aha

http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/macron-se-vymezil-proti-visegradske-ctyrce-novacek-nema-co-poucovat-veterany-vzkazuje-orban--1736847

Autor: Robert Troška | pondělí 26.6.2017 19:14 | karma článku: 43.07 | přečteno: 2375x

Další články blogera

Robert Troška

Fáze islamizace společnosti a co mají společného Rohingyové (Barma), Arméni a kvóty z EU?

A přidáme-li Merkelové „Wir schaffen das“ v Německu, Kosovo a Nigérii, začíná se nám vynořovat různý stupeň vývoje postupné islamizace společnosti v závislosti na procentuálním zastoupení muslimů v původní populaci.

10.9.2017 v 13:20 | Karma článku: 25.90 | Přečteno: 453 | Diskuse

Robert Troška

„Bílý fašista ztupil svou hlavou ostří mačety mírumilovného muslimského uprchlíka“

Tak zněl komentář jednoho z diskutujících k muslimskému útočníkovi v Německu, který zavraždil jednoho nevinného člověka a další stačil pobodat. Komentář ukazuje na zoufalou situaci při hodnocení objektivity dnešních médií.

30.7.2017 v 19:11 | Karma článku: 48.15 | Přečteno: 13809 | Diskuse

Robert Troška

Bruselské kvóty: EU startuje další fázi konečného řešení národnostní otázky států V4

Byro (komise) EU dala státům V4 měsíční ultimátum, aby začaly přebírat nelegální migranty z Itálie a Řecka. Pokud ne, vyhrožuje EU státům V4 žalobou a následně odebráním dotací. A jak reagovala „naše“ eurokomisařka Věra Jourová?

27.7.2017 v 21:05 | Karma článku: 44.46 | Přečteno: 3762 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Referendum

Slovo, které pochází z latinského referendus a má znamenat „věc, o níž mají a měli by rozhodovat občané, kterých se věc tyká“.

23.9.2017 v 11:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Jan Dvořák

Alternativa pro Bavorsko – poodhalení (alternativní)

V tomto týdnu se na stránkách jednoho deníku ve dvou dnech po sobě vyskytly texty dotýkající se Petera Bystrone (P. Bystroně) ze Spolkové republiky Německo.

23.9.2017 v 11:13 | Karma článku: 6.03 | Přečteno: 196 | Diskuse

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 26.17 | Přečteno: 492 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.48 | Přečteno: 285 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 27.60 | Přečteno: 1024 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2340

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.