Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babišovy dluhopisy+EET+mravokárce Sobotka

4. 02. 2017 18:08:12
Média hodnotí nákup dluhopisů pana ministra Babiše a na mediální scéně se objevují mravokárci, kteří se sami v minulosti brodili takovým bahnem špíny a korupce, že by nyní museli chodit jen kanály a postranními uličkami.

Každý slušný člověk se musí ptát, zdali je míra pokřivenosti charakteru tím správným parametrem k dosažení mety nejvyšší.

Miliardové kauzy „Mirka Dušína“ Sobotky

Pan premiér Sobotka se v médiích nechal slyšet, že ministr Babiš (cituji pana premiéra):

......„důkladně o..bal český stát skrze dluhopisy.“

Líbí se mi, že zrovna premiér Sobotka má starost o příjmy do státního rozpočtu. Jenom připomínám panu premiérovi kauzu Mostecké uhelné nebo OKD a další, u těchto nevýhodně zprivatizovaných společností stál Bohuslav Sobotka, odborníci odhadují, že šlo o miliardové ztráty, které vznikly našemu státu! U všech těchto společností (bylo jich více) neprobíhalo výběrové řízení a obří společnosti se pak dostaly pro nás obyčejné občany „neuvěřitelnou náhodou“ do rukou jejich manažerů.

Z celé řady dalších pak panu premiérovi připomínám kauzu České konsolidační agentury (ČKA), která prodávala soukromým subjektům úvěry se stoprocentní garancí státu za zlomek této hodnoty, přičemž lidé ve vedení těchto institucí údajně museli o platnosti ručení státu vědět. Pro ilustraci, nakoupili jste stokorunovou pohledávku za 30Kč a stát vám ručil, že dostanete 100 Kč. To se to podnikalo a vydělávalo. A samozřejmě, že při nákupu těchto pohledávek (v obrovském množství) nechyběla celá řada miliardářů většinou propojených právě na klíčové osoby v ČKA. A kdo že seděl v dozorčí radě ČKA? Poslanci ČSSD a ODS! A šlo o stamiliónové ne-li miliardové ztráty pro náš stát!

Takže pokud pan premiér Sobotka se přednostně zabývá tím, jak cituji jeho slovníkem neo..bávat stát, měl by se především podívat zpětně na své aktivity a následně aktivity spolustraníků z ČSSD!

Samotný nákup dluhopisů, který řeší dnešní média a jehož výhodné uzákonění podmínek se datuje do roku 2012 za vlády premiéra Nečase a ministra financí Kalouska, je pouze trapnou mediální bublinou, kterou vypustila celá řada novinářů a médií ve snaze zaujmout za každou cenu.

Samotný nákup dluhopisů totiž byl v souladu se zákony, jeho nákup byl výhodný, protože sloužil hrstce vybraných subjektů, které tehdejší ministr financí zvýhodnil. Co se týče šéfa Agrofertu a nynějšího ministra financí Babiše, využil jen příležitosti, která se naskytla jemu a dalším miliardářům, nákupem dluhopisů, které nepodléhaly srážkové patnácti procentní dani.

Média včetně veřejnoprávních se totálně ztrapňují, pokud poukazují na možné porušení zákona, když uvádějí poslední nákup dluhopisů zhruba 3 dny před ukončením platnosti zákona. V tomto případě má plnou pravdu Babiš, který tvrdí, že využil daňové optimalizace. Pokud máme právní stát, těžko můžeme někoho postihovat za to, že jednal v souladu se zákonem.

Babiš a jeho EET- novodobý boj proti kulakům a živnostníkům

Jiná situace je, pokud se na daňovou optimalizaci pana ministra Babiše podíváme optikou malých živnostníků, hospodských, majitelů obchůdků na vesnicích, jednatelů malých s.r.óček, kteří nejen, že musí převracet třikrát každou korunu, ale navíc jsou Babišovou EET stigmatizováni v atmosféře presumpce možné viny.

EET pana ministra financí Babiše totiž úspěšně navazuje na boj proti „parazitům“, což jsou dle slavného projevu sociálně demokratického ministra Mládka živnostníci a podnikatelé. Po povinném kontrolním hlášení, o kterém se moc nemluví, ale které dnes nesmírně svazuje ruce hlavně malým živnostníkům a podnikatelům, nastaveným vysokým pokutám, přišlo kladivo jménem EET, které zatlouká do sociálních dávek a podpory tu část malých podnikatelů, kteří provozují svůj obchůdek nebo malou restauraci v důsledku desetitisícových nákladů na pořízení EET. A bude samozřejmě hůře, od března se závistivá hydra jménem EET vrhne na maloobchodníky! Ale vybraní dodavatelé EET si již mnou ruce z královských příjmů!

A téměř třetina občanů podle průzkumů veřejného mínění hnutí ANO tleská, jak to ten ministr financí zatočil a zatočí s těmi „neplatiči“!

Všichni jsou si rovni ve vybírání daní, jenom „Agroferty“ jsou si rovnější

Na výhodném nákupu dluhopisů ministra Babiše se totiž ukazuje, že spravedlivé vybírání daní je pro všechny, ale ti silnější a mocnější, nejrůznější korporace a fondy miliardářů si dokáží daně zoptimalizovat změnou odstavce či paragrafu v zákoně, ale ti poctiví z podnikatelské sféry budou zvyšovat zisky dodavatelům EET a platit větší úřednický aparát potřebný ke zvládnutí EET.

To, co je u pana ministra Babiše nejpodlejší, není výhodný nákup dluhopisů, nýbrž jeho cílená likvidace malých živnostníčků a podnikatelů na vesnicích i městečkách, kteří jsou rádi, že přežijí do dalšího dne, Babiš tuto skupinu poctivých pracovitých lidí dusí a rozmačkává prostřednictvím EET i kontrolním hlášením.

To, že každý živnostník musí platit sociální, zdravotní, daně a hlavně je schopen stát na vlastních nohou místo vysávání sociálního systému je pro ministra Babiše a jemu podobné vedlejší. Mimochodem, jestliže má EET do státní kasy přinést asi 2 miliardy ročně, jak odhaduje pan ministr Babiš, mám takový malý návrh:

Ať pan ministr Babiš, jehož dotace na jeho firmy činí cca 800mil.Kč ročně, daruje tyto finanční prostředky ve prospěch státu plus omezí další dotace ze státní kasy (nás, co přispíváme) různým neziskovkám dosahující ročně cca 1 miliardu a máme pak k dispozici ty požadované 2 miliardy, kvůli kterým se musí buzerovat hlavně ty bezejmenné živnostníčky a malopodnikatele. A udavačské EET se může hodit do koše.

Korýtka jsou korýtka

A všimli jste si ještě jedné maličkosti? V médiích se neustále prezentují čím dál hlubší názorové rozdíly, ale že bychom slyšeli o demisi vlády (pokud jsou rozpory tak zásadního charakteru) a následném zformování úřednické vlády do parlamentních voleb?

Ale kdeže! Korýtka jsou prostě korýtka! A hra na chudáky voliče může pokračovat.

Takže pokud oběma pánům jde skutečně upřímně o blaho našeho státu (jak v médiích ostentativně předvádějí), dovolím se zeptat, zda neuvažují již konečně o „zasloužilém“ odpočinku? Svým odchodem by totiž tomuto státu možná nejlépe pomohli!

Autor: Robert Troška | sobota 4.2.2017 18:08 | karma článku: 35.27 | přečteno: 1840x

Další články blogera

Robert Troška

Vítězové a poražení voleb 2017

Podíváme-li se na volební výsledky 2017 s devíti politickými stranami ve sněmovně, vidíme na jedné straně vítěze, supervítěze a na straně druhé poražené a jasně poražené. Volební výsledek je rozhodně velkým překvapením.

21.10.2017 v 22:01 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 1329 | Diskuse

Robert Troška

Svobodní a KDU-ČSL proti zastavení přijímání muslimů, ANO a Piráti podpora homosexualismu

Zajímavé výsledky odpovědí na otázky kladené jednotlivým politickým stranám si může každý nerozhodnutý volič (a nejenom on) zkontrolovat ve volební kalkulačce 2017.

16.10.2017 v 14:51 | Karma článku: 28.55 | Přečteno: 2102 | Diskuse

Robert Troška

Rozhodnutí EU: Zákaz bránit nelegální migraci!

Vcelku bez povšimnutí hlavních médií proběhla jen na některých serverech nenápadná zpráva o zákazu „vyhoštění osob“ na vnější hranici EU ze strany Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku.

10.10.2017 v 19:06 | Karma článku: 41.55 | Přečteno: 2275 | Diskuse

Robert Troška

Hrdina moderní doby

Nevím jak vám, ale mně osobně se zdá, že poslední dobou se nám v seriálové i filmové produkci hlavně romantického ražení objevuje stále ten samý synteticky vymodelovaný do zelena obarvený hrdina.

8.10.2017 v 13:59 | Karma článku: 15.67 | Přečteno: 401 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Sylva Heidlerová

Život na jehlách aneb kdo mi jednou jehlu navleče?

Moje životní ponaučení: ženám pod padesát prodáš jehly leda v obuvi. Ty na jehlách žijí. Ženy po padesátce je hledají v kupce sena, ty s nimi šijí.

24.10.2017 v 11:36 | Karma článku: 12.98 | Přečteno: 214 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Cesta pravdy - jdete na ní i vy?

Seděl jsem nad klávesnicí a byl jsem v pasti. V mentální pasti. Měl jsem strach. Ten text byl skvělej, byl plnej mě. Bez příkras a keců. Jenže to bylo právě ono...

24.10.2017 v 9:12 | Karma článku: 5.10 | Přečteno: 108 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Všichni máme máslo na hlavě, ale zřejmě kvůli muslimům ho zdražili

Především bych se chtěl znovu omluvit svým bratrům mezi křesťany a Židy za to, že jsem účelově citoval Biblické verše vyjadřující násilí či podřízenost žen.

24.10.2017 v 8:52 | Karma článku: 12.74 | Přečteno: 325 |

Ervín Dostálek

Dočkají se významní obvinění do té doby, než půjdou do důchodu, konečného verdiktu soudu?

Soudci to nemají lehké - co vše musí prostudovat a vzít v potaz, aby jejich verdikt byl jasný a spravedlivý. A co těch případů mají a těch stran dokumentů, že. Ale je to jejich džob a měli by s ním být hotovi, co nejdříve, ne?

24.10.2017 v 8:41 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 175 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Celebrity na blogu: Liv a Elle

Na temnoucím nebi VIP, když slunce splyne s horizontem Středozemního moře, září nad Svatou zemí hvězda nad jiné úchvatná. Jmenuje se Bar Reafaeli.

24.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 5.39 | Přečteno: 108 | Diskuse
Počet článků 67 Celková karma 25.15 Průměrná čtenost 2306

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.