Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident Macron, premiér Sobotka, zase pocit studu

26. 06. 2017 19:14:14
Konkrétně z vystupování premiéra Sobotky – reprezentanta naší země při schůzce s prezidentem Macronem v Bruselu na setkání skupiny V4. Míra patolízalství ve vztahu k posledním vyjádřením prezidenta Macrona byla neuvěřitelná.

Jak známo, nově zvolený francouzský prezident Macron není ještě v úřadu ani měsíc, a již před svým prvním summitem EU si dovolil častovat země Visegrádské čtyřky (bez rozdílu) nevybíravými a nediplomatickými slovy, že není možné výhody EU (myslel tím dotační programy) čerpat jako v supermarketu, doslova, že východoevropským státům slouží EU jen k čerpání peněz, aniž by respektovaly její hodnoty a pravidla - a za to by měly pykat!!!

Další slova novopečeného francouzského prezidenta mohou leckoho se slabším nervovým systémem zvedat ze židle, když tvrdí, že cituji

„..............považuji za „dvojnásobnou zradu“, že některé členské státy přijímají peníze z unijního rozpočtu, ale zároveň nerespektují její hodnoty, odvracejí se od ní a nejsou solidární v oblasti migrace!!!“

Je až neuvěřitelné, že pan Macron si dovolí kritizovat V4 za nedodržování pravidel, když je to právě Francie, která nebyla schopná dodržet fiskální pakt stability, tj. udržet dluh pod 3% HDP. Proč právě Francie nebyla tou zemí , která by v roce 2015 v průběhu vrcholící migrační krize nepoukazovala směrem k Německu na nedodržování a dokonce porušování Dublinské smlouvy?

A to nejdůležitější, jakým právem sem k nám do naší vlasti chtějí dnešní vládnoucí západoevropské elity nacpat migranty z blízkovýchodních a severoafrických zemí oplývající negramotností a militantním islámským náboženstvím, které je s naší kulturou naprosto neadaptibilní a v delším časovém horizontu vede k násilí vůči domácímu obyvatelstvu?

Zatímco polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski reagoval okamžitě konotací s předmnichovskou érou francouzského appeasementu a maďarský premiér Orbán ještě ostřejším vyjádřením, náš premiér Sobotka jako již pokolikáté poslušně mlčel.

Leccos již napovědělo vyjádření eurosvazáka Chmelaře (nový státní tajemník pro EU) v pořadu Události, komentáře, který slova francouzského prezidenta bagatelizoval, a dokonce poukázal na to, že tyto výroky nejsou namířeny vůči nám, ale jen proti Polsku a Maďarsku. Je vidět, že pan státní tajemník pro EU je skutečně „člověkem na svém místě“, umí mlžit, bagatelizovat, převracet významy, takže ideální průprava pro zářnou kariéru v EU strukturách.

A co náš premiér Sobotka?

Je prý rád, že se v pátek ráno mohl s francouzským prezidentem sejít a chce prý zdůraznit argumenty, které má ČR z hlediska migrační krize a navíc Francie podle něj má zájem o intenzivnější dialog se zeměmi Visegrádské skupiny. Nu, máme se na co těšit, jak tento „intenzivní“ dialog bude probíhat, když již nyní ze strany francouzského prezidenta „létají proti nám střely Scud“ ve výrazech jako je dvojnásobná zrada a tak ani nechtějme domýšlet další průběh tohoto určitě do budoucna „plodného“ dialogu.

Co je ještě více zarážející ze strany premiéra Sobotky, je v jeho slovech „zdůraznění argumentů“. Máme tomu rozumět tak, že premiér Sobotka předkládá nikoliv jasné stanovisko naší vlády k migrační krizi, ale jen ARGUMENTY?

Jinými slovy, pokud ho francouzský prezident „přesvědčí „ o prospěšnosti kvót“ (třeba teplým místečkem v Bruselu) nebo německá kancléřka nutností „sdílené solidarity“, pak „přesvědčený“ premiér Sobotka kvóty odsouhlasí?

Tím největším problémem premiéra Sobotky je totiž jeho nejednoznačnost směrem ven ve vztahu k migrační krizi.

Nikdo po premiérovi nepožaduje bouchání do stolu nebo prudké reakce, ale je třeba ukázat jasné stanovisko nejlépe slušným a srozumitelným způsobem. A to je právě to, co dnešní vládní reprezentaci na čele s premiérem Sobotkou chybí. Proto ta častá slova o „nedráždění“ nebo o nutnosti se podílet na řešení migrační krize.

My totiž jako národ nezatížený koloniální minulostí žádnou odpovědnost ne-li povinnost nemáme, povinnost strážit a chránit své hranice mají jednotlivé státy, které jsou vystaveny ilegální migraci. Vládní elity (v tomto případě Itálie) však tuto základní podmínku bezpečnosti nejen, že neplní (od ledna do poloviny června 2017 stačily neziskovky navézt k italským břehům dalších 60.000 ilegálních moigrantů), ale dokonce tuto sebevražednou politiku požadují po druhých!

A bruselští farizejové v evropské komisi se nebudou zabývat příčinami dovozu ilegálních migrantů, jako jsou nesmyslně postavené zákony o uprchlících, tj. legislativní zákaz převozu ilegálních migrantů z mezinárodních vod na pobřeží severní Afriky vzdálených pár kilometrů , ale namísto toho „solidárně zachraňovat“ prostřednictvím proimigračních neziskovek, které dostávají přesné informace o poloze lodí před lybijským pobřežím. Od koho tyto přesné informace dostávají a kdo z toho má prospěch je nabíledni.

A tyto fakta pana prezidenta Macrona nezajímají?

Namísto řešení příčin migrace francouzský prezident Macron a bruselští farizejové budou kriminalizovat státy jako je Polsko, Maďarsko a ČR.

A reakce premiéra Sobotky?

Strkání hlavy do bruselského písečku a rozklepaná vyjádření o nutnosti dialogu. Proto mám k panu premiéru Sobotkovi krátký vzkaz:

Přestaňte nás již zostouzet na mezinárodním poli svým ohnutým hřbetem. Nyní se rozhoduje o tom, zda-li si naše země udrží svou kulturu či nikoliv. Jsme ochotni odpustit vaše nejrůznější korupční kauzy, ale aby naše děti ležely v krvi roztrhané na kousky podobně jako nedávno v Manchesteru jen proto, že si sem do naší vlasti nataháme potenciální džihádisty v rámci uchování „eurounijních“ hodnot, něco takového rozhodně neodpustíme!

Svým jednáním zároveň zostuzujete nás běžné občany a podporujete tak zaběhané klišé o „zbabělosti“ našeho národa.

Nikoliv občané, ale vládní elity v čele s vámi pane Sobotko se chováte jako zbabělci.

Naši občané dokázali již v minulosti, že se umí zlu postavit čelem , pokud nemáte na to bránit náš národ migrační vlně, pak odstupte!

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/macron-eu-summit-migrace-sobotka-orban-dhx-/zahranicni.aspx?c=A170623_093932_zahranicni_aha

http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/macron-se-vymezil-proti-visegradske-ctyrce-novacek-nema-co-poucovat-veterany-vzkazuje-orban--1736847

Autor: Robert Troška | pondělí 26.6.2017 19:14 | karma článku: 43.08 | přečteno: 2406x

Další články blogera

Robert Troška

Uprchlíci jsou odvlékáni do otroctví, kde musí pracovat!

Tak to je opravdová hrůza. Od nejmenovaného, čtenáři "oblíbeného redaktora" jsme se dozvěděli šokující zprávu: Uprchlíci, kteří si zaplatili vysněný život na sociálních dávkách v západní Evropě prý čeká šok: Musí pracovat!!!

19.11.2017 v 16:49 | Karma článku: 43.25 | Přečteno: 2631 | Diskuse

Robert Troška

Polsko na čele obrody Evropy. Pochod ve znamení "Rodina, láska k vlasti, víra v Boha"

Poláci se ve své historii vždy dokázali postavit jakékoliv zvůli nebo nesvobodě, ať již se jednalo o nacistickou nebo komunistickou totalitu a je tomu i v současnosti, kdy se polská veřejnost staví na odpor bruselské byrokracii.

14.11.2017 v 18:23 | Karma článku: 38.27 | Přečteno: 1361 | Diskuse

Robert Troška

Nástup genderových zvráceností: Chlubit se pedofilií je dnes v kursu

Již nestačí propagace homosexuality, transsexuality, boj za adopci dětí homosexuálními páry, pokud dnes chcete být pořádně in, budete se chlubit, že jste čistokrevný pedofil! Nevěříte? Je tomu bohužel tak.

5.11.2017 v 20:03 | Karma článku: 38.22 | Přečteno: 1994 | Diskuse

Robert Troška

Vítězové a poražení voleb 2017

Podíváme-li se na volební výsledky 2017 s devíti politickými stranami ve sněmovně, vidíme na jedné straně vítěze, supervítěze a na straně druhé poražené a jasně poražené. Volební výsledek je rozhodně velkým překvapením.

21.10.2017 v 22:01 | Karma článku: 26.60 | Přečteno: 1430 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Erik Steinn

Babiš konečně nabídl Fialovi akceptovatelnou nabídku k sňatku

ODS je v koutě, takovou nabídku nelze odmítnout!! Stát bude říti několik státních firem a agentur, jejichž ředitelem bude pan Babiš, pak už je jedno kdo bude předsedou vlády.

24.11.2017 v 11:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K omluvě náměstkyně ministra zahraničí

Řekla v televizi něco, co může být z věcného hlediska do jisté míry pravda, přesto se ale dostala do palby kritiky a hrozil jí i vyhazov. Kdyby se neomluvila.

24.11.2017 v 11:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Jiří Turner

Poslanecká sněmovna snů

Nutno dodat, že zlých snů, a jistě této noční můry není konec, bude představena nová vláda, kterou patrně dříve či později podpoří ti, jejichž představitelé jsou novými místopředsedy Sněmovny, tedy komunisté a okamurovci.

24.11.2017 v 11:08 | Karma článku: 9.52 | Přečteno: 113 | Diskuse

Vladimír Zeman

Vivat politikaření ve sportu.

Musím se kajícně přiznat, že o ničem jiném než je prezentováno v našich veřejnoprávních médiích, na svém blogu nepíšu. Číst si ty informace, které probíhají na liště ve spodním obrazovky, je mnohokrát zajímavější než komentované

24.11.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Michal Svoboda

Recept na správnou koblihu. šéfkuchař Andrej Babiš.

Tento recept zvládne každý, kdo by chtěl v budoucnu manipulovat s masou pokryteckých závistivých jedinců, kteří budou vždy v nějakém kultu osobnosti.

24.11.2017 v 10:21 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 222 | Diskuse
Počet článků 70 Celková karma 31.10 Průměrná čtenost 2308

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.