Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Evropa: Zákaz bránit nelegální migraci!

10. 10. 2017 19:06:05
Vcelku bez povšimnutí hlavních médií proběhla jen na některých serverech nenápadná zpráva o zákazu „vyhoštění osob“ na vnější hranici EU ze strany Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku.

Zpráva resp. usnesení na první pohled zcela nenápadné má naprosto katastrofální důsledky pro další řešení migrační krize probíhající právě na hranicích EU.

O co jde? Španělské orgány na základě zákona o ochraně veřejné bezpečnosti dosud vracely nelegální migranty, kteří násilím překonali zátarasy a šestimetrový plot v jejich enklávách (území) Ceuta a Melilla v Maroku. Tím doposud efektivně dokázaly bránit nelegální migraci při pronikání na území těchto enkláv. Jakmile se tento postup dozvěděly unijní a lidskoprávní neziskovky, v tomto případě Evropské středisko pro ústavní a lidská práva (ECCHR), prostřednictvím dvou migrantů podaly žalobu proti Španělsku (oficiálně tuto žalobu podali samozřejmě uprchlíci, kteří nejspíš ani neumí psát).

A co přesně konstatoval Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku?

„Dlouhodobá praxe vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích EU je protiprávní“!!!
„španělské praktiky (navracení zpět-pozn. autora) na španělsko-marocké hranici porušují článek 4 protokolu 4 (zákaz kolektivního vyhoštění) a článek 13 (právo na účinný opravný prostředek) Evropské úmluvy o lidských právech (ECHR).“

Wolfgang Kaleck, generální tajemník Evropské úmluvy o lidských právech (ECHR) ještě zlověstně dodává: "Výsledky soudních sporů proti Španělsku budou mít dopad i nad rámec tohoto konkrétního případu, který vytváří precedens a jeho smyslem je potvrdit základní práva uprchlíků a migrantů."
A pan generální tajemník se svými zaměstnanci placenými z peněz daňových poplatníků EU nelení a již podali další žaloby u Evropského soudu pro lidská práva vztahující se k uprchlíkům ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu z důvodu jejich nezákonného vyhoštění u Idomeni na řecko-makedonské hranici.

V souvislosti s činností lidskoprávní instituce ECHR a Evropského soudu pro lidská práva vyvstává důvodná obava o duševní zdraví pracovníků těchto dvou institucí, nicméně aktivity a hlavně následné soudní rozhodnutí Evropského soudu má závaznou právní platnost pro další unijní země, poněvadž jeho rozhodnutí jsou závazné pro všechny členské státy Rady Evropy (Evropský soud pro lidská práva je soudní orgán Rady Evropy).

Legislativní důsledky rozhodnutí Evropského soudu

Jinými slovy EU na základě činnosti těchto dvou institucí (i když nejsou součástí EU) blokuje účinnou obranu vůči nelegální migraci. Podobná situace je na moři, kde platí podobné pravidlo, kdy na základě rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) a zastaralých ženevských konvencí mají všechny lodě povinnost „vozit“ nelegální migranty jako cestovky do několik set kilometrů vzdálených italských břehů, pokud narazí na migranty mimo teritoriální vody (více jak 19km od pobřeží), namísto logicky jednoduššího a správného postupu zavezení migrantů bezpečně zpátky pár kilometrů na severoafrické pobřeží!

Výše uvedené rozhodnutí říká, že ten, kdo se násilím dostává do vašeho bytu , má v případě vniknutí za dveře vašeho bytu úplně stejná práva jako vy, kteří v bytě bydlíte, a vy jste povinni mu poskytnout tyto práva! Právo bránit se totiž máte jen přede dveřmi, za dveřmi již zákaz veškeré obrany, uvnitř platí pravidla stranící nájezdníkům.

Dostáváme se ale ještě k podstatnějšímu problému, který z výše uvedených rozhodnutí vyplývá a jak říká pan generální tajemník, nastavuje klíčový precedent:

Budou EU orgány jako je FRONTEX nebo zvažovaná EU pobřežní stráž „chránit“ vnější hranici EU, pokud nesmí na hranicích navracet migranty zpátky?!

Odpověď je jednoduchá, vnější hranice chránit nebudou, protože v důsledku výše uvedené a schválené legislativy ani nesmí bránit vstupu nelegálním migrantům na půdu EU.

Podle této logiky je možné navracet migranty jen před „dveřmi“, nikoliv při vstupu. Jenže mimo hranici EU má dotyčné území v jurisdikci příslušný severoafrický nebo blízkovýchodní stát nikoliv EU (kromě moře).

Otevírá se zde další potenciální hrozba masové migrace v případě dalšího konfliktu v některé z nestabilních zemí, kdy unijní orgány pověřené zajištěním ochrany vnější hranice EU jsou ve skutečnosti naprosto paralyzovány a vykonávají namísto ochrany funkci levných cestovek!

Součást tvrdého jádra EU nebo bezpečnost?

Jen se ještě ptám všech těch, kteří jsou zastánci součástí tvrdého jádra EU a urychleného přijetí Eura, konkrétně pana premiéra Sobotky a dalších, zda souhlasí s tím, aby se z našich daní, které tím pádem budeme ve větší míře odvádět Bruselu, živily takové orgány, jako je výše zmíněné Evropské středisko pro ústavní a lidská práva,které rozhodujícím způsobem ovlivňují činnost EU a hlavně rozhodovaly o bezpečnosti našich domovů?

Za sebe říkám jednoznačné NE diktátu nikým nevolených institucí, v tomto případě (ECHR), která zcela falešně překrucují lidská práva ve prospěch násilníků a těch, kteří porušují zákony dokonce ještě v momentě než první nohou vstoupili na náš kontinent.

Je s podivem, že se doposud výše uvedeným legislativním změnám ze strany některých institucí nevěnuje žádná pozornost (vláda i opozice), i když důsledky takto nastavené legislativy jsou a budou pro evropskou populaci katastrofální. Proto by příští politická reprezentace, ať již bude jakéhokoliv politického zaměření, měla usilovat o změnu legislativy EU (nejlépe společně s dalšími státy V4) a výměnu personálního složení Evropského soudu pro lidská práva, který v případě výše uvedených rozhodnutí naplňuje ty nejhorší obavy odpůrců EU, kteří již delší dobu upozorňují na ohrožení národní bezpečnosti v důsledku nebezpečného jednání některých EU institucí.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/203066-spanelsko-nasilim-vyhostuje-uprchliky-z-enklav-poruseni-lidskych-prav-rozhodl-strasburk/

Autor: Robert Troška | úterý 10.10.2017 19:06 | karma článku: 42.14 | přečteno: 2731x

Další články blogera

Robert Troška

Vítěz 2.kola prezidentských voleb je jasný, alespoň podle 1.kola

Podíváme-li se na výsledky 1. kola prezidentské volby čistě matematicky při podmínce zachování stejné volební účasti (okolo 60%), vychází pro 2. kolo prezidentských voleb jasný vítěz. A dokonce s výrazným procentuálním rozdílem:

14.1.2018 v 19:30 | Karma článku: 15.84 | Přečteno: 1427 | Diskuse

Robert Troška

Drahošův podpis na petici proti nenávisti a Topolánkův na Lisabonské smlouvě

S volbou prezidenta se vynořují mementa, která problikávají kandidaturou pana Drahoše (podpis na petici proti nenávisti) a kandidaturou expremiéra Topolánka (Lisabonská smlouva). Lze dát rovnítko mezi tyto dvě rozdílné události?

9.1.2018 v 17:14 | Karma článku: 35.99 | Přečteno: 1226 | Diskuse

Robert Troška

Ti naši prezidentští kadidáti

Blíží se prezidentské volby a volič si vybírá jednoho z devíti kandidátů na prezidenta. I když reálně možná tři, čtyři, ale najít kandidáta, který bude představy splňovat na 80, ne-li 100%, je jako hledat jehlu v kupce sena.

30.12.2017 v 14:48 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Robert Troška

Žaloba na ČR (kvóty): Pan Juncker jen "hlídá" ty správné EU hodnoty

V souvislosti s žalobou na kvóty uvalené na ČR, Maďarsko a Polsko ze strany EU slyšíme stále opakovanou mantru o nutnosti sdílet ty správné hodnoty. A jaké jsou ty „hodnoty", kterými se vládci byra EU neustále tak rádi zaštiťují?

11.12.2017 v 16:38 | Karma článku: 41.26 | Přečteno: 1598 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Roman Enders

Kovošrot na dálnici

Hysterie kolem volby prezidenta, která naštěstí probíhá jen ve virtuálním prostoru není ničím proti skutečnému šrotu rozumu i materiálu, jež včera zaplavil naše silnice.

17.1.2018 v 9:05 | Karma článku: 6.31 | Přečteno: 80 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Jak jsem nebyl radostí bez sebe

Opakovaně jsem byl dotázán, naposledy v úterý 16. ledna, na následující věc. Zda jsem stále radostí bez sebe, že volby ve Francii vyhrál loni v květnu Macron a ne Le Penová.

17.1.2018 v 8:10 | Karma článku: 5.54 | Přečteno: 212 | Diskuse

Jan Hurka

Prohnilí proti prohnilím neb podsvětí v prezidentské válce....

Své k svému, vrána k vráně a jestliže Drahoš tvrdí, že je něco,někdo, blízký jeho srdci, ledacos to vypovídá...A Zeman k tomu, hlavou kývá... Zpráva (f)aktu...

17.1.2018 v 7:00 | Karma článku: 18.70 | Přečteno: 627 |

Libor Čermák

Jak s dětmi v turisťáku volíme prezidenta

Děti prezidenta republiky volit nemůžou. Toho mužou volit jen lidí starší 18. let. Ale jedna výjimka by tu byla. Pokud náhodou chodí ke mne do turistického oddílu. A jak?

17.1.2018 v 5:13 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 322 |

Jakub Kouřil

O sněhulákovi

Krátka bajka o tom, co se stane se sněhulákem, když onemocní. Je velký a bílý a silný, ale ...................

17.1.2018 v 3:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse
Počet článků 74 Celková karma 33.08 Průměrná čtenost 2271

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.