Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Evropa: Zákaz bránit nelegální migraci!

10. 10. 2017 19:06:05
Vcelku bez povšimnutí hlavních médií proběhla jen na některých serverech nenápadná zpráva o zákazu „vyhoštění osob“ na vnější hranici EU ze strany Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku.

Zpráva resp. usnesení na první pohled zcela nenápadné má naprosto katastrofální důsledky pro další řešení migrační krize probíhající právě na hranicích EU.

O co jde? Španělské orgány na základě zákona o ochraně veřejné bezpečnosti dosud vracely nelegální migranty, kteří násilím překonali zátarasy a šestimetrový plot v jejich enklávách (území) Ceuta a Melilla v Maroku. Tím doposud efektivně dokázaly bránit nelegální migraci při pronikání na území těchto enkláv. Jakmile se tento postup dozvěděly unijní a lidskoprávní neziskovky, v tomto případě Evropské středisko pro ústavní a lidská práva (ECCHR), prostřednictvím dvou migrantů podaly žalobu proti Španělsku (oficiálně tuto žalobu podali samozřejmě uprchlíci, kteří nejspíš ani neumí psát).

A co přesně konstatoval Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku?

„Dlouhodobá praxe vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích EU je protiprávní“!!!
„španělské praktiky (navracení zpět-pozn. autora) na španělsko-marocké hranici porušují článek 4 protokolu 4 (zákaz kolektivního vyhoštění) a článek 13 (právo na účinný opravný prostředek) Evropské úmluvy o lidských právech (ECHR).“

Wolfgang Kaleck, generální tajemník Evropské úmluvy o lidských právech (ECHR) ještě zlověstně dodává: "Výsledky soudních sporů proti Španělsku budou mít dopad i nad rámec tohoto konkrétního případu, který vytváří precedens a jeho smyslem je potvrdit základní práva uprchlíků a migrantů."
A pan generální tajemník se svými zaměstnanci placenými z peněz daňových poplatníků EU nelení a již podali další žaloby u Evropského soudu pro lidská práva vztahující se k uprchlíkům ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu z důvodu jejich nezákonného vyhoštění u Idomeni na řecko-makedonské hranici.

V souvislosti s činností lidskoprávní instituce ECHR a Evropského soudu pro lidská práva vyvstává důvodná obava o duševní zdraví pracovníků těchto dvou institucí, nicméně aktivity a hlavně následné soudní rozhodnutí Evropského soudu má závaznou právní platnost pro další unijní země, poněvadž jeho rozhodnutí jsou závazné pro všechny členské státy Rady Evropy (Evropský soud pro lidská práva je soudní orgán Rady Evropy).

Legislativní důsledky rozhodnutí Evropského soudu

Jinými slovy EU na základě činnosti těchto dvou institucí (i když nejsou součástí EU) blokuje účinnou obranu vůči nelegální migraci. Podobná situace je na moři, kde platí podobné pravidlo, kdy na základě rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) a zastaralých ženevských konvencí mají všechny lodě povinnost „vozit“ nelegální migranty jako cestovky do několik set kilometrů vzdálených italských břehů, pokud narazí na migranty mimo teritoriální vody (více jak 19km od pobřeží), namísto logicky jednoduššího a správného postupu zavezení migrantů bezpečně zpátky pár kilometrů na severoafrické pobřeží!

Výše uvedené rozhodnutí říká, že ten, kdo se násilím dostává do vašeho bytu , má v případě vniknutí za dveře vašeho bytu úplně stejná práva jako vy, kteří v bytě bydlíte, a vy jste povinni mu poskytnout tyto práva! Právo bránit se totiž máte jen přede dveřmi, za dveřmi již zákaz veškeré obrany, uvnitř platí pravidla stranící nájezdníkům.

Dostáváme se ale ještě k podstatnějšímu problému, který z výše uvedených rozhodnutí vyplývá a jak říká pan generální tajemník, nastavuje klíčový precedent:

Budou EU orgány jako je FRONTEX nebo zvažovaná EU pobřežní stráž „chránit“ vnější hranici EU, pokud nesmí na hranicích navracet migranty zpátky?!

Odpověď je jednoduchá, vnější hranice chránit nebudou, protože v důsledku výše uvedené a schválené legislativy ani nesmí bránit vstupu nelegálním migrantům na půdu EU.

Podle této logiky je možné navracet migranty jen před „dveřmi“, nikoliv při vstupu. Jenže mimo hranici EU má dotyčné území v jurisdikci příslušný severoafrický nebo blízkovýchodní stát nikoliv EU (kromě moře).

Otevírá se zde další potenciální hrozba masové migrace v případě dalšího konfliktu v některé z nestabilních zemí, kdy unijní orgány pověřené zajištěním ochrany vnější hranice EU jsou ve skutečnosti naprosto paralyzovány a vykonávají namísto ochrany funkci levných cestovek!

Součást tvrdého jádra EU nebo bezpečnost?

Jen se ještě ptám všech těch, kteří jsou zastánci součástí tvrdého jádra EU a urychleného přijetí Eura, konkrétně pana premiéra Sobotky a dalších, zda souhlasí s tím, aby se z našich daní, které tím pádem budeme ve větší míře odvádět Bruselu, živily takové orgány, jako je výše zmíněné Evropské středisko pro ústavní a lidská práva,které rozhodujícím způsobem ovlivňují činnost EU a hlavně rozhodovaly o bezpečnosti našich domovů?

Za sebe říkám jednoznačné NE diktátu nikým nevolených institucí, v tomto případě (ECHR), která zcela falešně překrucují lidská práva ve prospěch násilníků a těch, kteří porušují zákony dokonce ještě v momentě než první nohou vstoupili na náš kontinent.

Je s podivem, že se doposud výše uvedeným legislativním změnám ze strany některých institucí nevěnuje žádná pozornost (vláda i opozice), i když důsledky takto nastavené legislativy jsou a budou pro evropskou populaci katastrofální. Proto by příští politická reprezentace, ať již bude jakéhokoliv politického zaměření, měla usilovat o změnu legislativy EU (nejlépe společně s dalšími státy V4) a výměnu personálního složení Evropského soudu pro lidská práva, který v případě výše uvedených rozhodnutí naplňuje ty nejhorší obavy odpůrců EU, kteří již delší dobu upozorňují na ohrožení národní bezpečnosti v důsledku nebezpečného jednání některých EU institucí.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/203066-spanelsko-nasilim-vyhostuje-uprchliky-z-enklav-poruseni-lidskych-prav-rozhodl-strasburk/

Autor: Robert Troška | úterý 10.10.2017 19:06 | karma článku: 42.20 | přečteno: 2779x


Další články blogera

Robert Troška

(Ne)reakce západoevropských elit na probíhající islamizaci společnosti

Sledovat počínání některých západoevropských elit na probíhající islamizaci je depresivní podívaná nemající v historii vyspělých civilizací obdobu. Zavádění islámských zvyků a pravidel do společnosti postupuje děsivým tempem.

27.2.2018 v 17:26 | Karma článku: 43.39 | Přečteno: 2168 | Diskuse

Robert Troška

Úžasné video. To musíte vidět! Ahmad žijící se 2 manželkami v Německu děkuje Mama Merkel

Podívejte se na reportáž německé TV o syrském muslimu Ahmadovi žijícím v Německu se dvěma manželkami a šesti dětmi! Video o příkladné integraci muslimů do německé společnosti potěší hlavně německé daňové poplatníky.

25.2.2018 v 16:49 | Karma článku: 45.08 | Přečteno: 5492 | Diskuse

Robert Troška

Postoj k EU: V užším jádru nebo Czexit?

V poslední době se v médiích střetávají zastánci užší integrace EU se stoupenci Czexitu. Bude muset česká společnost odvíjet své další úvahy jen v těchto dvou krajních polohách? Existuje ještě další možnost?

23.2.2018 v 20:16 | Karma článku: 25.32 | Přečteno: 572 | Diskuse

Robert Troška

Organizátoři levicového happeningu-perfektně připravené divadlo proti kardinálu Dukovi

Jedno se exhibicionistům ve středu na Hradčanském náměstí musí uznat, dokázali v médiích vytvořit pocit „spontánnosti a upřímnosti“ i když opak byl pravdou. Měli vše do puntíku připravené včetně strnule působících dialogů.

16.2.2018 v 12:08 | Karma článku: 43.12 | Přečteno: 2821 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Januška

Právnický absurdistán

Zamyšlení nad naší justicí. Dokud zákonodárci nepřinutí soudce, aby respektovali literu a ducha Ústavy, bude naše soudnictví ve stavu, připomínající rozhodování mafie.

21.3.2018 v 8:43 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 350 | Diskuse

Barbora Veselá

Jak i s výkaly uspět u školní inspekce

Je to taková příjemná kultovní kratochvíle, když Vás navštíví Česká školní inspekce. Atmoška okolo by se dala krájet tupým nožem, učitelé sepisují poslední vůli a nad školou se vznáší temný mrak.

21.3.2018 v 7:00 | Karma článku: 21.22 | Přečteno: 663 | Diskuse

Pavel Chalupský

Nenechme si ji vzít.

Máme ji všichni. Bez rozdílu barvy pleti, pohlaví, či náboženského vyznání. Rasu neuvádím, neboť jsme všichni jedné rasy, lidské. Co si máme chránit? Život? Svobodu?

21.3.2018 v 6:02 | Karma článku: 8.91 | Přečteno: 220 | Diskuse

Vladimír Veverka

K čemu jsou zákony, když je nikdo nevymáhá - dostane Islám v Evropě STOP?

Ve státech Evropy jak to vypadá, platí Ústava a nějaká verze Listiny základních práv a svobod, dost často nejspíš vzájemně opsaná, jinak by těžko mohla vzniknout Evropská unie a mnoho dalších spolků. Problém nastává při aplikaci..

21.3.2018 v 3:05 | Karma článku: 26.22 | Přečteno: 749 |

Ivo Panuš

Prodlužování hokejové agónie Jaromíra Jágra je tanec slona v porcelánu a cesta do pekel.

Účelové, dvou sekundové, nastupování do zápasů za Kladno k povinnému získání 15-ti zápasové kvóty, tajemné a mlžící informace pro veřejnost ohledně jeho zdravotního stavu ...protěžování, které není férové vůči jeho "spoluhráčům" .

20.3.2018 v 23:42 | Karma článku: 26.68 | Přečteno: 948 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 36.56 Průměrná čtenost 2367

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.

Autor petice na podporu kardinála Duky, kterou podepsalo již tisíce signatářů. Petici lze shlédnout, popř. podepsat ZDE

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.