Evropa: Zákaz bránit nelegální migraci!

10. 10. 2017 19:06:05
Vcelku bez povšimnutí hlavních médií proběhla jen na některých serverech nenápadná zpráva o zákazu „vyhoštění osob“ na vnější hranici EU ze strany Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku.

Zpráva resp. usnesení na první pohled zcela nenápadné má naprosto katastrofální důsledky pro další řešení migrační krize probíhající právě na hranicích EU.

O co jde? Španělské orgány na základě zákona o ochraně veřejné bezpečnosti dosud vracely nelegální migranty, kteří násilím překonali zátarasy a šestimetrový plot v jejich enklávách (území) Ceuta a Melilla v Maroku. Tím doposud efektivně dokázaly bránit nelegální migraci při pronikání na území těchto enkláv. Jakmile se tento postup dozvěděly unijní a lidskoprávní neziskovky, v tomto případě Evropské středisko pro ústavní a lidská práva (ECCHR), prostřednictvím dvou migrantů podaly žalobu proti Španělsku (oficiálně tuto žalobu podali samozřejmě uprchlíci, kteří nejspíš ani neumí psát).

A co přesně konstatoval Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku?

„Dlouhodobá praxe vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích EU je protiprávní“!!!
„španělské praktiky (navracení zpět-pozn. autora) na španělsko-marocké hranici porušují článek 4 protokolu 4 (zákaz kolektivního vyhoštění) a článek 13 (právo na účinný opravný prostředek) Evropské úmluvy o lidských právech (ECHR).“

Wolfgang Kaleck, generální tajemník Evropské úmluvy o lidských právech (ECHR) ještě zlověstně dodává: "Výsledky soudních sporů proti Španělsku budou mít dopad i nad rámec tohoto konkrétního případu, který vytváří precedens a jeho smyslem je potvrdit základní práva uprchlíků a migrantů."
A pan generální tajemník se svými zaměstnanci placenými z peněz daňových poplatníků EU nelení a již podali další žaloby u Evropského soudu pro lidská práva vztahující se k uprchlíkům ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu z důvodu jejich nezákonného vyhoštění u Idomeni na řecko-makedonské hranici.

V souvislosti s činností lidskoprávní instituce ECHR a Evropského soudu pro lidská práva vyvstává důvodná obava o duševní zdraví pracovníků těchto dvou institucí, nicméně aktivity a hlavně následné soudní rozhodnutí Evropského soudu má závaznou právní platnost pro další unijní země, poněvadž jeho rozhodnutí jsou závazné pro všechny členské státy Rady Evropy (Evropský soud pro lidská práva je soudní orgán Rady Evropy).

Legislativní důsledky rozhodnutí Evropského soudu

Jinými slovy EU na základě činnosti těchto dvou institucí (i když nejsou součástí EU) blokuje účinnou obranu vůči nelegální migraci. Podobná situace je na moři, kde platí podobné pravidlo, kdy na základě rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) a zastaralých ženevských konvencí mají všechny lodě povinnost „vozit“ nelegální migranty jako cestovky do několik set kilometrů vzdálených italských břehů, pokud narazí na migranty mimo teritoriální vody (více jak 19km od pobřeží), namísto logicky jednoduššího a správného postupu zavezení migrantů bezpečně zpátky pár kilometrů na severoafrické pobřeží!

Výše uvedené rozhodnutí říká, že ten, kdo se násilím dostává do vašeho bytu , má v případě vniknutí za dveře vašeho bytu úplně stejná práva jako vy, kteří v bytě bydlíte, a vy jste povinni mu poskytnout tyto práva! Právo bránit se totiž máte jen přede dveřmi, za dveřmi již zákaz veškeré obrany, uvnitř platí pravidla stranící nájezdníkům.

Dostáváme se ale ještě k podstatnějšímu problému, který z výše uvedených rozhodnutí vyplývá a jak říká pan generální tajemník, nastavuje klíčový precedent:

Budou EU orgány jako je FRONTEX nebo zvažovaná EU pobřežní stráž „chránit“ vnější hranici EU, pokud nesmí na hranicích navracet migranty zpátky?!

Odpověď je jednoduchá, vnější hranice chránit nebudou, protože v důsledku výše uvedené a schválené legislativy ani nesmí bránit vstupu nelegálním migrantům na půdu EU.

Podle této logiky je možné navracet migranty jen před „dveřmi“, nikoliv při vstupu. Jenže mimo hranici EU má dotyčné území v jurisdikci příslušný severoafrický nebo blízkovýchodní stát nikoliv EU (kromě moře).

Otevírá se zde další potenciální hrozba masové migrace v případě dalšího konfliktu v některé z nestabilních zemí, kdy unijní orgány pověřené zajištěním ochrany vnější hranice EU jsou ve skutečnosti naprosto paralyzovány a vykonávají namísto ochrany funkci levných cestovek!

Součást tvrdého jádra EU nebo bezpečnost?

Jen se ještě ptám všech těch, kteří jsou zastánci součástí tvrdého jádra EU a urychleného přijetí Eura, konkrétně pana premiéra Sobotky a dalších, zda souhlasí s tím, aby se z našich daní, které tím pádem budeme ve větší míře odvádět Bruselu, živily takové orgány, jako je výše zmíněné Evropské středisko pro ústavní a lidská práva,které rozhodujícím způsobem ovlivňují činnost EU a hlavně rozhodovaly o bezpečnosti našich domovů?

Za sebe říkám jednoznačné NE diktátu nikým nevolených institucí, v tomto případě (ECHR), která zcela falešně překrucují lidská práva ve prospěch násilníků a těch, kteří porušují zákony dokonce ještě v momentě než první nohou vstoupili na náš kontinent.

Je s podivem, že se doposud výše uvedeným legislativním změnám ze strany některých institucí nevěnuje žádná pozornost (vláda i opozice), i když důsledky takto nastavené legislativy jsou a budou pro evropskou populaci katastrofální. Proto by příští politická reprezentace, ať již bude jakéhokoliv politického zaměření, měla usilovat o změnu legislativy EU (nejlépe společně s dalšími státy V4) a výměnu personálního složení Evropského soudu pro lidská práva, který v případě výše uvedených rozhodnutí naplňuje ty nejhorší obavy odpůrců EU, kteří již delší dobu upozorňují na ohrožení národní bezpečnosti v důsledku nebezpečného jednání některých EU institucí.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/203066-spanelsko-nasilim-vyhostuje-uprchliky-z-enklav-poruseni-lidskych-prav-rozhodl-strasburk/

Autor: Robert Troška | úterý 10.10.2017 19:06 | karma článku: 42.24 | přečteno: 2853x

Další články blogera

Robert Troška

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes

Přidejte se také. Internetová petice za podporu manželství přijetím ústavního dodatku je v plném běhu. Podpořte tradiční rodinný svazek, chraňme zdravý vývoj našich dětí, řekněte své NE sociálním konstruktům LGBT komunity.

15.8.2018 v 14:44 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 412 | Diskuse

Robert Troška

Zákazy: Facebook a blogIdnes pod vedením pana Bangy

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes. Zajímavé porovnání přináší dosavadní zákazy probíhající na sociálních sítích a na portálu blogIdnes vedené bývalým romským aktivistou Bangou.

14.8.2018 v 20:39 | Karma článku: 43.87 | Přečteno: 3095 | Diskuse

Robert Troška

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes

V souvislosti s vraždou tří našich vojáků z rukou atentátníka v blízkosti základny v afghánském Bagrámu se vyrojily komentáře zpochybňující smysl probíhajících misí a v některých případech i samotné naší role v NATO.

13.8.2018 v 18:30 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 928 | Diskuse

Robert Troška

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes

Tak nám proběhl pochod dalšího ročníku festivalu oslavující destrukci hodnot pod názvem Prague pride. Letošní ročník odkryl v plné nahotě rafinovanou taktiku LGBT komunity ve vztahu k většinové společnosti.

11.8.2018 v 19:10 | Karma článku: 42.06 | Přečteno: 1719 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marcel Burkert

Zásadné otázky, na ktoré obhajca islamu - Hatem Berrezouga, stále nemá odpovede

Sotva existuje v ČR osoba, alebo islamská organizácia, ktorá robí islamu väčšiu pozitívnu reklamu, akú mu robí asi najobľúbenejší obhajca „pravého islamu“ v Čechách, moslimský bloger - Hatem Berrezouga.

14.12.2018 v 22:55 | Karma článku: 13.74 | Přečteno: 263 | Diskuse

Anna Řibřidová

Kdybych víc četl, mohlo to dopadnout jinak...

Kulíšek už dávno nebyl žádný Kulíšek, ale pořádný Kulich. A připomínal něco mezi čivavou, huskym a labradorem. Původně to měl být, jak by řekl Srstka, roztomilý kříženeček, který se hodí i do paneláčku a moc rád si hraje s dětmi.

14.12.2018 v 21:40 | Karma článku: 9.15 | Přečteno: 197 | Diskuse

Karel Wágner

Jak nám v Kosovu pravda s láskou zvítězily

Z našich sdělovacích prostředků se dozvídáme, že Kosovo bude mít pravidelnou armádu. A tak bych rád zopakoval povídání o Kosovu, které jsem zveřejnil ve čtvrtek 7.4.2016 na svém blogu.

14.12.2018 v 18:00 | Karma článku: 40.47 | Přečteno: 1741 | Diskuse

Jiří Turner

Chvála veřejnoprávní České televizi a Českému rozhlasu

Není to míněno ironicky. Myslím, že žádný lepší zdroj informací u nás neexistuje a nutno říci, že asi ani existovat nemůže. Nikdo nemá, a mít nemůže, tak komplexní záběr, tak sofistikovanou síť profesionálů, ani míru nezávislosti.

14.12.2018 v 15:22 | Karma článku: 26.04 | Přečteno: 1150 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Schizofrenik

Ilustrovaný podčárník aneb zamyšlení nad některými jevy v životě pozemšťanů a vztahy, které se jich nějakým způsobem týkají.

14.12.2018 v 13:30 | Karma článku: 6.13 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 112 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2359

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě nalézající rád různé historické souvislosti a paralely s dnešním světem.

Milovník automobilismu, odpůrce omezení, regulací a hlavně silničních i dálničních  radarů, které slouží jen k jedinému cíli, ke zvýšenému výběru finančních prostředků od odpovědné části řidičské populace.

Autor již uzavřené petice na podporu kardinála Duky, kterou podepsalo tisíce signatářů.

Autor internetové petice Za podporu manželství reagující na požadavek zrovnoprávnění homosexuálních svazků. Děti a jejich výchova se nesmí stát obětí novodobých sociálních konstruktů upřednostňující ideologii menšin nad zdravým vývojem našich dětí. S peticí se můžete seznámit, popř. podepsat ZDE.

 

 

Najdete na iDNES.cz