Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tikající migrační bomba a sebedestrukce EU

17. 05. 2018 16:05:38
Po uctění sochy Karla Marxe panem C. Junckerem (bruselským předsedou EU) v německém Trevíru následuje neuvěřitelné prohlášení z byra EU od jejího eurokomisaře pana Avramopulose v reakci na prudký nárůst běženců na balkánské trase.

Všimli jste si také, jak nám jednotlivé migrační toky pěkně pulzují?

Jednou hup balkánská migrační trasa a jen za rok 2015 do Evropy vtrhlo jeden a čtvrt miliónu „uprchlíků“, další vlna po středomořské trase přes Itálii (2013-2017) a již je v Itálii kolem 690 tisíc migrantů.

A nyní se nám pěkně začíná „probouzet“ ještě nedávno spící balkánská cesta. Jen za prvních 18 týdnů (cca 4 měsíce) tohoto roku se počet běženců připlouvajících z Turecka po moři zvýšil o 70% a aby toho nebylo málo, tak na pěší balkánské trase se migrační tok dokonce zdevítinásobil oproti stejnému období minulého roku!

V číslech se jedná o 6108 lidí pěšky „skokem přes kapradí“ a 9349 migrantů gumovými čluny na řecké ostrovy. Většina z nich podle údajů EU pochází ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu a Turecka.

A co na to eurokomisař pro otázky vnitra a migrace Dimitris Avramopulos?

„Situace je výrazně lepší než před uzavřením dohody s Ankarou. Mohu vám říci, že situace je pod kontrolou". A ihned dodává "Jsme proti stavění zdí," řekl. "Evropa nikdy nebude pevností."

Tak to jsem se uklidnil, nevím jak vy, ale to je přesně to, co jsem chtěl od vrcholného představitele EU slyšet. Již jenom chyběl dovětek NE jakékoliv ploty, zábrany, co by mohlo nelegální migraci zadržet.

A nedej bože těmto nelegálním migrantům fyzicky bránit!

A násilně vyhošťovat, pokud se již dostali třeba i 100 metrů přes hranice suverénního státu EU?

Zákaz!

Podle rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ze 4.10.2017 cituji „dlouhodobá praxe vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích Evropské unie (EU) je protiprávní“.

Pozitivní hodnocení situace na řecko turecké hranici navzdory výraznému nárůstu v současnosti pan eurokomisař nejspíš čerpá porovnáním statistik dnes a v roce 2015, kdy vrcholila migrační krize a do Evropy proudilo statisíce nelegálních běženců hlavně z muslimských zemí.

Podle úmluvy s Tureckem se sice nelegální migranti mají Turecku vracet s výjimkou syrských občanů, kde je stanoven jeden vrácený Syřan za jednoho povinně přijatého z Turecka. Jenže je tu jeden podstatný háček, EU ve vztahu k Turecku nesplnila základní bod výše uvedeného „výpalného“ s tureckou stranou a tím bylo zrušení vízových požadavků pro turecké občany nejpozději do konce června 2016!

A pokud tento základní požadavek Turecka schválený vedením EU (platící Turecku navíc miliardy EUR ročně) nebyl splněn, je nabíledni, že Turecko může kdykoliv tuto úmluvu přestat dodržovat a to nejenom zpětným přebíráním migrantů, ale i méně důslednými kontrolami hranic ze strany tureckých pohraničníků.

Zadržení nelegální migrace roznášením letáčků na hranicích?

Takže pokud není vůbec do budoucna jistota, že Turecko bude hranici hlídat, pan eurokomisař nám sdělí jednu jistotu, EU hranici prostřednictvím plotů bránit nebudeme. Pokud EU nechce používat násilí při přechodu hranic, pak se jen logicky ptám, čím chce zadržovat nelegální migranty?

Domluvou? Semknutím? Nebo letáčky informující migranty o pravidle délky 2 paží vzdálenosti od hraničního plotu?

Myslí si pan eurokomisař, že tato gesta odradí nelegální migranty z převážně muslimských zemí, kteří jsou ze svých domovů ve většině případů na násilí zvyklí?

Osobně mám z jednání pana eurokomisaře pocit, že nemá zájem jakkoliv účinně zablokovat migrační trasy, že jen vystřeluje prázdné floskule, které dokazují nám obyčejným lidem sebedestrukci a záměrnou nečinnost EU při řešení migrační krize!

Záměrnou nečinností špiček EU jako je pan eurokomisař Avramopulos se Evropa dostává do pozice vydírané oběti. Bruselští aparátčíci si odmítají připustit fakt, že Evropa sedí na tikající migrační bombě, kterou může turecký prezident Erdogan kdykoliv odjistit pod záminkou nenaplnění březnové dohody z roku 2016.

Ale možná i pro tuto variantu má pan eurokomisař připravené fráze a floskule, kterými obyvatele EU dokáže uklidnit. I když určitě ne všechny.

Pokud pan komisař odmítá stavět samotné ploty, nechce opevňovat vnější hranice EU, tak ať si milé migranty nechá v Řecku nebo Bruselu a nám ať je prostřednictvím kvót nenutí.

Čestné prohlášení autora článku

Autor článku čestně prohlašuje, že výše uvedený článek psal s maximálním respektem k pravidlům Kodexu blogera, zvláště k ustanovení týkající se propagace rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Autor se vynasnažil v maximální míře splnit požadavky na ozdrojování textu, přičemž bere na vědomí, že za relevantní nelze považovat zdroje z nedůvěryhodných webových stránek. V případě, že dojde ke stažení článku z hlavní strany bloguIdnes, autor projeví maximální snahu o součinnost a možnou opravu/úpravu textu, který pracovníci adminIdnes vyhodnotí jako část odporující pravidlům chování blogera. Pokud pracovníci blogIdnes rozhodnou o definitivním stažení článku z hlavní strany blogIdnes, autor jejich rozhodnutí plně respektuje, nemělo by však vést k úplnému zákazu publikování na hlavní straně blogIdnes (podrobněji vysvětleno ZDE).

Zdroj:http://www.ceskenoviny.cz/pr/index_view.php?id=1534282 https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pocet-migrantu-prichazejicich-do-eu-pres-turecko-opet-roste/r~61a06a48592111e8aca5ac1f6b220ee8/ https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/dulezite-dokumenty/dohoda-eu-s-tureckem--18--brezna-2016-148971/ https://zpravy.idnes.cz/italie-migrace-italske-volby-analyza-afp-stereotypy-realita-pr3-/zahranicni.aspx?c=A180225_092101_zahranicni_lre https://echo24.cz/a/SBWLW/facka-postkomunistickym-zemim-juncker-odhaluje-sochu-marxe-darovanou-z-ciny

Autor: Robert Troška | čtvrtek 17.5.2018 16:05 | karma článku: 40.63 | přečteno: 1798x


Další články blogera

Robert Troška

Poděkování našim hokejistům a vzpomínka na "slavnou tiskovku"

Na mistrovství světa 2018 naši hráči sice nepostoupili, ale přesto si zaslouží velkou pochvalu. Dokázali porazit Rusy (to vždycky potěší) a bojovali až do konce. Vždycky při takovýchto klíčových utkáních se vynoří vzpomínky.

20.5.2018 v 19:12 | Karma článku: 14.55 | Přečteno: 356 | Diskuse

Robert Troška

Sovětský komunista Koněv sochu v Praze má, náš vojevůdce Radecký nikoliv

Na pražském náměstí na Praze 6 stojí socha sovětského maršála Koněva, který organizoval v březnu roku 1968 přípravy na invazi vojsk Varšavské smlouvy do ČR uskutečněnou v létě téhož roku. A maršál Radecký,náš vojevůdce?

13.5.2018 v 19:06 | Karma článku: 27.65 | Přečteno: 721 | Diskuse

Robert Troška

Kardinál Duka bude dál arcibiskupem. Gratulujeme!

V odpoledních hodinách se český národ dozvěděl, že papež František prodlužuje dále mandát našemu arcibiskupovi, otci Dominiku Dukovi. Papež František tak plní přání věřících i lidí bez vyznání, kteří si pražského arcibiskupa váží.

9.5.2018 v 19:48 | Karma článku: 32.48 | Přečteno: 822 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Dvě pětiny Rusů žijí v podmínkách rozvojových zemí

Jsou to smutná čísla, která nedávno zveřejnil Rosstat, což je oficiální ruská statistická agentura. Podle ní se jaksi blahobyt do Putinovy říše ne a ne dostavit. Naopak velká část Rusů tře bídu s nouzí.

25.5.2018 v 18:45 | Karma článku: 14.58 | Přečteno: 276 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdo O2 ukradl a přeprodal moje osobní údaje?

Dnes začala platit evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Mně někdo před pár dny ukradl moje osobní údaje u mého operátora O2 a prodal je konkurenci. Nikdo nic neví, žádná chyba se nestala. Paradoxní situace?!

25.5.2018 v 18:20 | Karma článku: 13.21 | Přečteno: 298 | Diskuse

Karel Trčálek

Další lež Bakalovy České televize a havloidů! Že prý let MH 17 sestřelili Rusové!

Tak se nám zase vyrojily zaručené zprávy, že let MH 17 sestřelilo Rusko systemém BUK. No, to jistě, tomu tak uvěříme! Zdá se, že pražské kavárně už dochází invence

25.5.2018 v 17:24 | Karma článku: 17.75 | Přečteno: 552 | Diskuse

Roman Roun

O MH 17 a amerických koncentrácích

Tak se nám zase vyrojily „zaručené“ zprávy o tom, že MH 17 (Malaysia Airlines 17) sestřelilo Rusko systémem BUK. Zprávu vydala komise tvořená zeměmi, které schválily Spojenými státy doporučené embargo proti Rusku.

25.5.2018 v 15:46 | Karma článku: 34.12 | Přečteno: 863 |

Jiří Turner

Nejlepší formou demokracie je diktatura

A socialismus je morálnější systém, než jakým je kapitalismus se svým tržním hospodářstvím. Ze všeho nejlepší je pak komunismus v prostředí konstituční monarchie s prvky anarchismu, fašismu a environmentalismu.

25.5.2018 v 14:42 | Karma článku: 8.81 | Přečteno: 399 | Diskuse
Počet článků 97 Celková karma 35.25 Průměrná čtenost 2309

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zájmy:historie,cestování,automobilismus,rekreačně sport. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě.

Autor petice na podporu kardinála Duky, kterou podepsalo tisíce signatářů. 

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.