Tikající migrační bomba a sebedestrukce EU

17. 05. 2018 16:05:38
Po uctění sochy Karla Marxe panem C. Junckerem (bruselským předsedou EU) v německém Trevíru následuje neuvěřitelné prohlášení z byra EU od jejího eurokomisaře pana Avramopulose v reakci na prudký nárůst běženců na balkánské trase.

Všimli jste si také, jak nám jednotlivé migrační toky pěkně pulzují?

Jednou hup balkánská migrační trasa a jen za rok 2015 do Evropy vtrhlo jeden a čtvrt miliónu „uprchlíků“, další vlna po středomořské trase přes Itálii (2013-2017) a již je v Itálii kolem 690 tisíc migrantů.

A nyní se nám pěkně začíná „probouzet“ ještě nedávno spící balkánská cesta. Jen za prvních 18 týdnů (cca 4 měsíce) tohoto roku se počet běženců připlouvajících z Turecka po moři zvýšil o 70% a aby toho nebylo málo, tak na pěší balkánské trase se migrační tok dokonce zdevítinásobil oproti stejnému období minulého roku!

V číslech se jedná o 6108 lidí pěšky „skokem přes kapradí“ a 9349 migrantů gumovými čluny na řecké ostrovy. Většina z nich podle údajů EU pochází ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu a Turecka.

A co na to eurokomisař pro otázky vnitra a migrace Dimitris Avramopulos?

„Situace je výrazně lepší než před uzavřením dohody s Ankarou. Mohu vám říci, že situace je pod kontrolou". A ihned dodává "Jsme proti stavění zdí," řekl. "Evropa nikdy nebude pevností."

Tak to jsem se uklidnil, nevím jak vy, ale to je přesně to, co jsem chtěl od vrcholného představitele EU slyšet. Již jenom chyběl dovětek NE jakékoliv ploty, zábrany, co by mohlo nelegální migraci zadržet.

A nedej bože těmto nelegálním migrantům fyzicky bránit!

A násilně vyhošťovat, pokud se již dostali třeba i 100 metrů přes hranice suverénního státu EU?

Zákaz!

Podle rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ze 4.10.2017 cituji „dlouhodobá praxe vytlačování uprchlíků na vnějších hranicích Evropské unie (EU) je protiprávní“.

Pozitivní hodnocení situace na řecko turecké hranici navzdory výraznému nárůstu v současnosti pan eurokomisař nejspíš čerpá porovnáním statistik dnes a v roce 2015, kdy vrcholila migrační krize a do Evropy proudilo statisíce nelegálních běženců hlavně z muslimských zemí.

Podle úmluvy s Tureckem se sice nelegální migranti mají Turecku vracet s výjimkou syrských občanů, kde je stanoven jeden vrácený Syřan za jednoho povinně přijatého z Turecka. Jenže je tu jeden podstatný háček, EU ve vztahu k Turecku nesplnila základní bod výše uvedeného „výpalného“ s tureckou stranou a tím bylo zrušení vízových požadavků pro turecké občany nejpozději do konce června 2016!

A pokud tento základní požadavek Turecka schválený vedením EU (platící Turecku navíc miliardy EUR ročně) nebyl splněn, je nabíledni, že Turecko může kdykoliv tuto úmluvu přestat dodržovat a to nejenom zpětným přebíráním migrantů, ale i méně důslednými kontrolami hranic ze strany tureckých pohraničníků.

Zadržení nelegální migrace roznášením letáčků na hranicích?

Takže pokud není vůbec do budoucna jistota, že Turecko bude hranici hlídat, pan eurokomisař nám sdělí jednu jistotu, EU hranici prostřednictvím plotů bránit nebudeme. Pokud EU nechce používat násilí při přechodu hranic, pak se jen logicky ptám, čím chce zadržovat nelegální migranty?

Domluvou? Semknutím? Nebo letáčky informující migranty o pravidle délky 2 paží vzdálenosti od hraničního plotu?

Myslí si pan eurokomisař, že tato gesta odradí nelegální migranty z převážně muslimských zemí, kteří jsou ze svých domovů ve většině případů na násilí zvyklí?

Osobně mám z jednání pana eurokomisaře pocit, že nemá zájem jakkoliv účinně zablokovat migrační trasy, že jen vystřeluje prázdné floskule, které dokazují nám obyčejným lidem sebedestrukci a záměrnou nečinnost EU při řešení migrační krize!

Záměrnou nečinností špiček EU jako je pan eurokomisař Avramopulos se Evropa dostává do pozice vydírané oběti. Bruselští aparátčíci si odmítají připustit fakt, že Evropa sedí na tikající migrační bombě, kterou může turecký prezident Erdogan kdykoliv odjistit pod záminkou nenaplnění březnové dohody z roku 2016.

Ale možná i pro tuto variantu má pan eurokomisař připravené fráze a floskule, kterými obyvatele EU dokáže uklidnit. I když určitě ne všechny.

Pokud pan komisař odmítá stavět samotné ploty, nechce opevňovat vnější hranice EU, tak ať si milé migranty nechá v Řecku nebo Bruselu a nám ať je prostřednictvím kvót nenutí.

Čestné prohlášení autora článku

Autor článku čestně prohlašuje, že výše uvedený článek psal s maximálním respektem k pravidlům Kodexu blogera, zvláště k ustanovení týkající se propagace rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Autor se vynasnažil v maximální míře splnit požadavky na ozdrojování textu, přičemž bere na vědomí, že za relevantní nelze považovat zdroje z nedůvěryhodných webových stránek. V případě, že dojde ke stažení článku z hlavní strany bloguIdnes, autor projeví maximální snahu o součinnost a možnou opravu/úpravu textu, který pracovníci adminIdnes vyhodnotí jako část odporující pravidlům chování blogera. Pokud pracovníci blogIdnes rozhodnou o definitivním stažení článku z hlavní strany blogIdnes, autor jejich rozhodnutí plně respektuje, nemělo by však vést k úplnému zákazu publikování na hlavní straně blogIdnes (podrobněji vysvětleno ZDE).

Zdroj:http://www.ceskenoviny.cz/pr/index_view.php?id=1534282 https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pocet-migrantu-prichazejicich-do-eu-pres-turecko-opet-roste/r~61a06a48592111e8aca5ac1f6b220ee8/ https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/dulezite-dokumenty/dohoda-eu-s-tureckem--18--brezna-2016-148971/ https://zpravy.idnes.cz/italie-migrace-italske-volby-analyza-afp-stereotypy-realita-pr3-/zahranicni.aspx?c=A180225_092101_zahranicni_lre https://echo24.cz/a/SBWLW/facka-postkomunistickym-zemim-juncker-odhaluje-sochu-marxe-darovanou-z-ciny

Autor: Robert Troška | čtvrtek 17.5.2018 16:05 | karma článku: 40.80 | přečteno: 1874x


Další články blogera

Robert Troška

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes

Přidejte se také. Internetová petice za podporu manželství přijetím ústavního dodatku je v plném běhu. Podpořte tradiční rodinný svazek, chraňme zdravý vývoj našich dětí, řekněte své NE sociálním konstruktům LGBT komunity.

15.8.2018 v 14:44 | Karma článku: 17.26 | Přečteno: 374 | Diskuse

Robert Troška

Zákazy: Facebook a blogIdnes pod vedením pana Bangy

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes. Zajímavé porovnání přináší dosavadní zákazy probíhající na sociálních sítích a na portálu blogIdnes vedené bývalým romským aktivistou Bangou.

14.8.2018 v 20:39 | Karma článku: 43.87 | Přečteno: 3065 | Diskuse

Robert Troška

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes

V souvislosti s vraždou tří našich vojáků z rukou atentátníka v blízkosti základny v afghánském Bagrámu se vyrojily komentáře zpochybňující smysl probíhajících misí a v některých případech i samotné naší role v NATO.

13.8.2018 v 18:30 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 907 | Diskuse

Robert Troška

Autor obdržel doživotní zákaz od pana Bangy, vedoucího blogIdnes

Tak nám proběhl pochod dalšího ročníku festivalu oslavující destrukci hodnot pod názvem Prague pride. Letošní ročník odkryl v plné nahotě rafinovanou taktiku LGBT komunity ve vztahu k většinové společnosti.

11.8.2018 v 19:10 | Karma článku: 42.00 | Přečteno: 1705 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Bohumír Šimek

Bůh mlčí

Co pozitivního přineslo a přináší věřícím v Ježíše Krista komunistické pronásledování církví a pronásledování věřících pod jedině správnou ideologií komunistického, vědeckého světového názoru?

19.10.2018 v 21:08 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 161 | Diskuse

Vilém Ravek

Jazykovědci mají jasno. Miloš Zeman nemluvil vulgárně ale staročesky.

Pevně doufám, že po zveřejnění tohoto článku mi pan prezident příští rok udělí nějaké státní vyznamenání. Tvrdím, že z jazykovědného hlediska nemluvil Miloš Zeman sprostě, i když si to on sám možná myslí.

19.10.2018 v 19:20 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 531 | Diskuse

Karel Trčálek

Budeme se učit od Saúdské Arábie, jak řezat prsty novinářské žumpě?

Novinářská žumpa, jak známo, destabiluzuje společnost. Ale my potřebujeme společnost stabilizovanou. Máme se od Saúdské Arábie ještě co učit

19.10.2018 v 17:22 | Karma článku: 13.03 | Přečteno: 301 | Diskuse

Marek Trizuljak

Kdež's pokácel kadlátke, senko, nemužeš chtít šlihovico!

Rčením babičky z Hané (dle potřeby přeložím do spisovné češtiny, kdyby náhodou někdo nerozuměl) uvádím menší, komorní téma o zákonu rovnováhy

19.10.2018 v 15:43 | Karma článku: 16.29 | Přečteno: 354 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Obchodníci s pofidérním zbožím, kterým ….

... pšenka nekvete a kterým kvete. Pšenka letos nekvetla obchodníkům s deštěm. Letos u nás byla místa, kde pořádně nepršelo skoro půl roku. S tak nejistým artiklem se ani nedá kšeftovat.

19.10.2018 v 14:25 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 270 | Diskuse
Počet článků 112 Celková karma 35.32 Průměrná čtenost 2352

Obyčejný člověk živící se vlastní prací hledající objektivní pohled na události. Zajímá se o aktuální dění doma i ve světě nalézající rád různé historické souvislosti a paralely s dnešním světem.

Milovník automobilismu, odpůrce omezení, regulací a hlavně silničních i dálničních  radarů, které slouží jen k jedinému cíli, ke zvýšenému výběru finančních prostředků od odpovědné části řidičské populace.

Autor již uzavřené petice na podporu kardinála Duky, kterou podepsalo tisíce signatářů.

Autor internetové petice Za podporu manželství reagující na požadavek zrovnoprávnění homosexuálních svazků. Děti a jejich výchova se nesmí stát obětí novodobých sociálních konstruktů upřednostňující ideologii menšin nad zdravým vývojem našich dětí. S peticí se můžete seznámit, popř. podepsat ZDE.

 

 

Najdete na iDNES.cz